22.09.2018 Ostatnia aktualizacja 20:35, 21.09.2018

Rezerwy Orlicza lepsze od Łącznej w B-klasowych derbach powiatu

Opublikowano: 02 Wrz 2018
1 1 1 1 1
W niedzielę, 2 września, piłkarze rezerw Orlicza Suchedniów występujące w B klasie (grupa I) podejmowali na własnym boisku rywala zza miedzy ULKS Łączną. Spotkanie derbowe zakończyło się zwycięstwem drużyny z Suchedniowa 3:1.

Drużyna z Łącznej w pierwszej serii gier rozgromiła KS Kamienną Wolę 12:0, druga drużyna Orlicza przegrała w Stąporkowie 8:1. Lider przystępował do tego spotkania w roli faworyta i początek meczu wskazywał na to, że wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Jednak w miarę upływu czasu gospodarze zaczęli stwarzać sobie sytuację bramkowe. W 29. minucie bliski zdobycia bramki był zawodnik Łącznej Michał Zegadło, ale przegrał pojedynek "sam na sam" z Pawłem Kłysem, bramkarzem Orlicza. W odpowiedzi Damian Kita trafił w słupek. Chwilę później Damian Kita zagrał do Michała Batora, który pewnie pokonał bramkarza gości. W 35. minucie mogło być 1:1, ale strzał Pawła Wasika z rzutu wolnego pewnie obronił Kłys.

Gospodarze powiększyli przewagę bramkową już na początku drugiej połowy, Damian Kita ponownie świetnie  obsłużył Michała Batora, który mocnym strzałem pokonał Krzysztofa Wuttke, golkipera gości. Piłkarze Łącznej dążyli do strzelenia bramki kontaktowej, udało im się to dopiero w 80. minucie, Michał Zegadło skutecznie wykonał rzut karny. W doliczonym już czasie Filip Czerwiński wykorzystał sytuację "sam na sam" i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Orlicza.

Orlicz II Suchedniów - ULKS Łączna 3:1 (1:0)

1:0 Michał Bator 32'
2:0 Michał Bator 51'
2:1 Michał Zegadło 80' (z karnego)
3:1  Filip Czerwiński 90+2

Orlicz II: Kłys - Sikora (65.Graba), Notzel, Działak, Paweł Gniaździński - Bator, Zbroja (53. Frątczak), Kita (53. Relidzyński), Kuś (53. Bryczkiewicz) - Marszałek, Piotr Gniaździński

ULKS: Wuttke - Żmijewski (46. Wójcik), Orzeszek, Wasik, Tutaj - Piasta, Skokowski (70.Banaszek), Karpiński, Chrapkiewicz - Zegadło, Deszczka (46.Wawrzeńczyk)

żk - Bator (Orlicz) - Wasik, Wawrzeńczyk (ULKS)