22.09.2018 Ostatnia aktualizacja 20:35, 21.09.2018

OPP: Pewna wygrana Granatu z Victorią Mniów, cztery bramki Bartosiaka

Z.B
Opublikowano: 12 Wrz 2018
1 1 1 1 1
W środę, 12 września, rozegrano III rundę Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe z B klasową drużyną Victorią Mniów. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem "trójkolorowych" 4:1, choć do przerwy przegrywali 1:0. Cztery bramki w tym spotkaniu strzelił Tomasz Bartosiak.

Piłkarze Granatu Skarżysko meczem z Victorią Mniów rozpoczęli przygodę z Pucharem Polski. Zdecydowanym faworytem, mimo kilku zmian w składzie, był ekipa Granatu. Jednak po pierwszych 45. minutach pachniało niespodzianką, gospodarze prowadzili 1:0 po bramce strzelonej w 8. minucie spotkania.
Wszystko wróciło do normy po przerwie. Granat przejął inicjatywę na boisku, czego efektem były cztery bramki.

W 69. minucie Tomasz Bartosiak wykorzystał podanie Dawida Dulęby i  wyrównał stan spotkania. Kolejne bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach. W 83. i 88. minucie Tomasz Bartosiak popisał się indywidualnymi bramkami, po których zdobył dwie bramki. Na uwagę zasługuje ta trzecia, która padła z 16 metrów. Wynik spotkania ustalił nie kto innym jak Bartosiak, który w 90 minucie wykorzystał podanie Łubka.

Victoria Mniów - Granat Skarżysko 1:4 (1:0)

1:0 ??? 8'
1:1 Tomasz Bartosiak 69'
1:2 Tomasz Bartosiak 83'
1:3 Tomasz Bartosiak 88'
1:4 Tomasz Bartosiak 90'

Granat: Borowiec - Spadło, Dulak, Drożdżał, Rogoziński - Głowaczewski (73. Łubek), Wojna, Dulęba, Uciński (85. Angelo) - Rzeszowski, Bartosiak

- W pierwszej połowie w zasadzie nas nie było, nie graliśmy tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Po przerwie przeciwnik opadł z sił, udało nam się strzelić cztery bramki.  W pierwszej połowie mieliśmy inicjatywę, gospodarze zrobili kontrę i strzelili bramkę. W drugiej połowie mecz toczył się już do jednej bramki, mogliśmy strzelić jeszcze drugie tyle. Dałem odpocząć kilku zawodnikom, dałem pograć młodzieży. Skutecznością popisał się Tomasz Bartosiak, który wykańczał akcję całej drużyny, jedna padła po jego indywidualnej akcji. Priorytetem jest na pewno liga, ale będziemy chcieli zajść w pucharze jak najdalej się uda - powiedział po meczu Dominik Rokita, trener Granatu Skarżysko.