23.09.2019 Ostatnia aktualizacja 09:27, 23.09.2019

Rodzinna Olimpiada Siatkarska - Gala Cup 2018

Autor:
MKS Gala, Foto: Zbyszek Biber, P.W
Opublikowano: 16 Wrz 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W sobotnie przedpołudnie, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbyła się Rodzinna Olimpiada Siatkarska - Gala Cup 2018, której organizatorem był Międzyszkolny Klub Sportowy Gala Skarżysko. 

W Naszej małej lokalnej społeczności byliśmy gotowi podjąć się organizacji podobnej do prawdziwej Olimpiady, imprezy sportowej. Ułatwił Nam to Projekt realizowany przez TESCO oraz Fundację TESCO o nazwie Decydujesz – Pomagamy.Firma ta wraz z fundacją, w tym roku ogłosiła IV już edycję tego programu. Jest to program dla lokalnych społeczników, stowarzyszeń promujących lokalną aktywność. MKS Gala zgłosił wiosek pod nazwą Rodzinna Olimpiada Siatkarska, został on zaakceptowany i poddany głosowaniu, w którym to zebrał najwięcej głosów, klientów sklepów TESCO z Naszego rejonu.

Olimpiada to wielka sportowa impreza. Zarząd klubu siatkarskiego dla dziewcząt, cały czas zachęca Wszystkich do aktywności sportowej, dlatego zaprosił całe rodziny do udziału w Małej Rodzinnej Olimpiadzie Siatkarskiej. Każdy mógł wziąć udział w rywalizacji, wystarczyło tylko zgłosić chęć udziału. Konkurencje były czysto zabawowe, koordynujące, niekoniecznie ściśle związane z siatkówką. Przypomniały uczestnikom zajęcia na szkolnych lekcjach w-f.

Organizatorzy potraktowali tą imprezę jako zachętę do bycia z dziećmi, do poświęcenia im większej ilości czasu, do wspólnej rywalizacji, do wspierania się wzajemnego, do bycia wielką rodziną i do przybliżenia siatkówki lokalnej społeczności. Oczywiście była i siatkówka, rozegrany został mecz obecnych zawodniczek MKS Gala z Zarządem i rodzicami.

W Olimpiadzie uczestniczyło 12 drużyn, w których przedstawicielami mogli być członkowie rodzin z jednym warunkiem. Tym warunkiem było uczestnictwo dziecka. Zgłoszeń było więcej jednak w ostatniej chwili kilka drużyn nie dojechało na olimpiadę. Każdej rodzinie została dolosowana nazwa kraju, który miała reprezentować. Gośćmi honorowymi byli wiceprezydent miasta  Krzysztof Myszka wraz z pełnomocnikiem prezydenta Jakubem Bilskim.
 
Na rozpoczęcie Rodzinnej Olimpiady Siatkarskiej została wprowadzona Flaga Olimpijska a następnie przy dźwiękach hymnów narodowych, wszystkie drużyny uczestniczyły w pochodzie zespołów narodowych. Po zakończeniu prezentacji zespołów, zawodniczka klubu, ubrana w grecki strój wniosła znicz olimpijski od którego zapłonął olimpijski ogień. Kolejnym punktem otwarcia było wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt. Wybrzmiał hymn olimpijski. Po nim, kapitanowie zespołów złożyli olimpijską przysięgę, która brzmiała: „W imieniu wszystkich zawodników ślubujemy, że pragniemy stanąć do rodzinnych igrzysk olimpijskich we współzawodnictwie opartym na poszanowaniu rządzących nimi przepisów oraz uczestniczyć w igrzyskach w duchu rycerskim dla honoru naszych rodzin, krajów i dla chwały sportu."

Oficjalnego otwarcia Rodzinnej Olimpiady Siatkarskiej GALA CUP 2018, dokonał wiceprezydent miasta Krzysztof Myszka. Później rozpoczęła się rywalizacja o medale, puchary i nagrody. Każda drużyna miała do wykonania po 10 konkurencji, w których zdobywały punkty do końcowej klasyfikacji. Trzeba było wykazać się w następujących konkurencjach: bieg z przewrotem w przód na materacu, rzuty woreczkami na materac, skoki na jednej nodze z kółkiem ringo, sadzenie ziemniaków, skoki obunóż z woreczkiem, wyścig z zamianą piłek w kółku ringo, czworakowanie odwrotne z piłką siatkową, prowadzenie piłki tenisowej kijem unihokeja pomiędzy pachołkami. tor przeszkód z płotkami.Skoki z piłką siatkową między nogami.

W trakcie krótkiej przerwy, Sekretarz Klubu Pani Agnieszka przygotowała niespodziankę, o której później.

Walka w poszczególnych konkurencjach była bardzo zacięta, pełna emocji i dopingu pozostałych drużyn. Był śmiech, były łzy, słowa zachęty po niepowodzeniach i z każdym krokiem coraz lepsza atmosfera. Kilka ekip już po dwóch konkurencjach wydawała się być kandydatem do podium.

Ostateczne wyniki ROS:
I miejsce  – Dania - 115 pkt,
II miejsce - Polska 89 pkt,
III miejsce  – Włochy - 88 pkt,
IV miejsce - Portugalia - 87 pkt,
V miejsce  – Belgia - 83 pkt,
VI miejsce  – Szwecja - 73 pkt,
VII miejsce  – Czechy - 58 pkt,
VIII miejsce  – Francja - 58 pkt,
IX miejsce  – Grecja - 50 pkt,
X miejsce  – Anglia - 50 pkt,
XI miejsce  – Szkocja - 40 pkt,
XII miejsce  – Chorwacja - 31 pkt.

 W meczu siatkówki, doświadczenie wzięło górę. Młode zawodniczki nie zdołały ugrać nawet seta z bardziej doświadczonymi ludźmi z zarządu i przedstawicielami rodziców ale zabawa była doskonała. Zawodniczki MKS – Zarząd i Rodzice 3 : 0 (12-15, 13-15, 8-15), a wracając do niespodzianki, był to tort urodzinowy dla Prezesa, za którego sternik klubu bardzo serdecznie  dziękował.

Na zakończenie było wręczanie dyplomów, medali, pucharów, upominków, zaproszeń i nagród.

Były podziękowania dla dzieci, rodziców i innych uczestników z rodzin, wolontariuszy klubowych i wszystkich którzy pomogli w organizacji ROS, a byli to m.in fundatorzy zaproszeń na pyszne dania do: Pierogarnia i cafe przy Hermesie, Bar Sajgonka z Kamiennej oraz NaNa – Pizza i Kebab również z Kamiennej.

Impreza udana, po której organizator chcę aby zainteresowanie uprawianiem sportu i zajęciami w klubie stale wzrastało.

MKS Gala Zaprasza wszystkie chętne dzieci płci żeńskiej do klubu na zajęcia z piłki siatkowej.
Komentarze

+1marja awarja2018-09-18 20:48#1
Fajna impreza. Tylko przyklasnąć.
A gdzie Pan Kronig ? Przecież do były siatkarz - Grał w kadetach STS Skarżysko u trenera Tomasza Frąckiewicza .
Na halę ma teraz niedaleko, ale pewnie pora była za wczesna.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Kłopoty za 100 złotych

Opublikowano: 23.09.2019 11:16

Komentarzy: 0

Policjant „na wolnym” zatrzymał nietrzeźwego …

Opublikowano: 23.09.2019 11:04

Komentarzy: 0

ALPN: 11 kolejka spotkań

Opublikowano: 22.09.2019 23:09

Komentarzy: 0

"To i owo na ludowo" - XI Prezent…

Opublikowano: 22.09.2019 22:28

Komentarzy: 0

Pożar w budynku przy ulicy Asfaltowej. Ewauko…

Opublikowano: 22.09.2019 19:36

Komentarzy: 1

B klasowe derby powiatu na remis

Opublikowano: 22.09.2019 14:27

Komentarzy: 0

Festyn rodzinny "Święto Pieczonego Ziemn…

Opublikowano: 22.09.2019 09:03

Komentarzy: 1

Weź udział w konkursie plastycznym lub fotogr…

Opublikowano: 22.09.2019 08:56

Komentarzy: 2

Trzy bramki Granatu i pewne zwycięstwo z Olim…

Opublikowano: 21.09.2019 14:49

Komentarzy: 0

Queen Symfonicznie już 29 września w MCK

Opublikowano: 20.09.2019 18:57

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.