Historyczne zwycięstwo drużyny eSKa Skarżysko w trzecioligowym debiucie

W niedzielę, 16 września, piłkarki nożne drużyny Cicha Sława eSKa Skarżysko zadebiutowały w rozgrywkach świętokrzyskiej III ligi kobiet. Pierwszym rywalem skarżyskiej drużyny była ekipa Top-Spin Promnik. Mecz zakończył pewnym zwycięstwem eSKi 3:0.

Drużyna Cicha Sława eSKa Skarżysko-Kamienna to nowa drużyna na piłkarskiej mapie powiatu skarżyskiego. Od tego sezonu będzie występować w świętokrzyskiej trzeciej lidze kobiet, w której rywalizować będzie z takimi zespołami jak: KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, UKS Hetmanki Włoszczowa, Top Spin Promnik, LUKS Wisła Nowy Korczyn, Victoria Pińczów i GKS Bucovia Bukowa. Trenerem drużyny jest Piotr Gadecki, przewodniczący Wydziału Piłkarstwa Kobiecego i Masowego w Świętokrzyskim Związku Piłki Nożnej w Kielcach. Drużyna eSKA swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie Ruchu.

Jak podkreśla trener Gadecki, drużyna powstała na bazie drużyny Orlicz Suchedniów, która została rozwiązana, są też zawodniczki, które grały w drużynie kobiecej Granatu Skarżysko.

- Spotykamy się dwa razy w tygodniu, przed nami ciężka praca, dopiero budujemy tą drużynę, do tego potrzeba czasu. Chcemy sobie zgrać drużynę, przygotować do rozgrywek na następny sezon – podkreślał trener Andrzej Gadecki.

W swoim debiucie drużyna Cicha Sława eSKa Skarżysko zmierzyła się na wyjeździe z Top Spin Promnik, drużynę poprowadził prezes klubu Andrzej Warwas, który chwilowo zastępuje trenera Gadeckiego. Debiut wypadł znakomicie, dziewczęta odniosły historyczne zwycięstwo pokonując rywali 3:0.

Pierwsza bramka padła w 17. Minucie po trafieniu Agnieszki Słomskiej, w 28. minucie podwyższyła Klaudia Smorongiewicz. Wynik spotkania ustaliła Aleksandra Piętak, w 36. Minucie meczu.

- Od samego początku mecz był bardzo emocjonujący, narzuciliśmy swój styl gry. Wszystkie dziewczyny walczyły, każda grała dla drużyny i to było najważniejsze. Dzięki temu osiągnęliśmy pierwszy sukces – mówiła Monika Gadecka, kierownik klubu.

Top - Spin Promnik - Cicha Sława eSKa Skarżysko 0:3 (0:3)

0:1 Agnieszka Słomska 17'
0:2 Klaudia Smorongiewicz 28'
0:3 Aleksandra Piętak 36'

Cicha Sława eSKa: Aleksandra Garbala - Aleksandra Serek (74. Agnieszka Matysek), Agnieszka Walkiewicz, Małgorzata Janta (60. Aleksandra Miernik), Ewa Pisarek (69. Sonia Szular) - Małgorzata Sztando (46. Wiktoria Sieczka), Magdalena Płyta, Agnieszka Słomska, Klaudia Smorongiewicz -  Zuzanna Smorongiewicz, Aleksandra Piętak (69. Aleksandra Kuroś).

W niedzielę, 23 września Cicha Sława eSKa Skarżysko zagra u siebie z Victorią Pińczów. Mecz odbędzie się na stadionie Ruchu, o godzinie 11.00