22.10.2018 Ostatnia aktualizacja 10:18, 22.10.2018

Mistrzostwa Skarżyska Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym

Opublikowano: 03 Paź 2018
1 1 1 1 1
Reprezentacje chłopców Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz dziewcząt Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych zdobyły tytuły mistrzowskie podczas rozegranych w hali sportowej I LO im.J.Słowackiego w Skarżysku - Kamiennej Drużynowych Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym.

Organizatorem cyklu turniejów Współzawodnictwa Sportowego Szkól Ponadgimnazjalnych jest Starostwo Powiatowe. Turnieju tenisa stołowego zorganizowało I LO, koordynatorem zawodów był Robert Frączkiewicz, sędzią głównym Wacław Ziomek.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy, dwie najlepsze drużyny w grupie awansowały do półfinałów.  W grupie A zagrały reprezentacje ZSE, II LO i ZSTM, w grupie B: I LO, ZSSU, ZST.

W półfinałach znalazły się Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych, I LO im.J.Słowackiego, II LO im.A.Mickiewicza oraz Zespół Szkół Ekonomicznych. W pierwszym spotkaniu półfinałowym Samochodówka pokonała Ekonomik 3:2, drugim finalistą została drużyna I LO , która pokonała drużynę II LO 3:1. . Przegrane drużyny zagrały mecz o trzecie miejsce, Zespół Szkół Samochodowo Usługowych pokonał II LO im. A. Mickiewicza 3:2.

W meczu o miejsce 5-6 Zespół Szkół Technicznych pokonał Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych 3:1

Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w składzie  Jakub Garbala i Przemysław Banaczek, która w finale pokonała  I LO 3:0.

Zespół Szkół Ekonomicznych  -  I LO im.J.Słowackiego 3:0

Tydzień wcześniej rywalizowały dziewczęta. Tytuł mistrzowski zdobyły reprezentantki Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych Klaudia Dróżdż, Kinga Brzezińska, Dorota Minda, które pokonały w finale I LO im. J. Słowackiego 3:2.

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo - Mechatronicznych, która w "małym finale" pokonała Zespół Szkół Ekonomicznych 3:0.