15.10.2018 Ostatnia aktualizacja 10:50, 15.10.2018

Trzecie zwycięstwo Cichej Sławy eSKa Skarżysko

Opublikowano: 07 Paź 2018
5 1 1 1 1 1
Piłkarki Cichej Sławy eSKa Skarżysko, w ramach 6. kolejki Świętokrzyskiej III Ligi Kobiet, podejmowały na własnym stadionie drużynę GKS Bucovia Bukowa. Podopieczne trenera Piotra Gadeckiego pokonały rywalki 2:1 (choć do przerwy przegrywały 0:1). Bramki dla skarżyskiej drużyny strzeliły Ewa Pisarek i Aleksandra Piętak.

Rywalki skarżyskiej drużyny jak do tej pory nie wygrały jeszcze żadnego spotkania. Wydawało się, że tym razem wygrana przyjedzie łatwo - jednak nic bardziej mylnego.  Gospodynie musiały się sporo napracować, żeby punkty zostały w Skarżysku. Spotkanie mogło się podobać, dużo walki i ambicji z obu stron. W 19. minucie drużyna Bucovii niespodziewanie objęła prowadzenie po błędzie bramkarki Mileny Megert. Zawodniczka gości - Agata Rużycka - mocno uderzyła z dystansu na bramkę, z bramkarka eSKi źle obliczyła lot piłki, która odbiła się przed nią i wpadła do bramki.

Gospodynie wyrównały zaraz po przerwie - w 45. minucie Ewa Pisarek strzeliła bramkę na 1:1. Później eSKa miała jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki, ale zabrakło precyzji. Cztery minuty przed końcem spotkania podopieczne trenera Piotra Gadeckiego wzorowo rozegrały rzut wolny, który bramką sfinalizowała Aleksandra Piętak.Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

- Sukces rodzi się w bólach, było ciężko. Drużyna Bucovii to bardzo dobra drużyna, fajnie poukładana. Myślałem, że będzie łatwiej, ale nasze zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Zwycięska bramka to przemyślana akcja moich zawodniczek, bramka bardzo ładna, strzał głową -co się rzadko zdarza w piłce kobiecej. Przed nami trudne spotkanie w Ostrowcu z drużyna KSZO, która aspiruje do awansu - powiedział Piotr Gadecki, szkoleniowiec Cichej Sławy eSKA Skarżysko.

W 7. kolejce spotkań eSKa Skarżysko zagra nw wyjeździe z KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Cicha Sława eSKa Skarżysko - Bucovia Bukowa 2:1 (0:1)

0:1 Agata Rużycka 19'
1:1 Ewa Pisarek 45'
1:2 Aleksandra Piętak 76'

Cicha Sława eSKa: Milena Megert (41.Aleksandra Garbala) - Małgorzata Janta (63. Aleksandra Kuroś) - Aleksandra Piętak, Ewa Pisarek (78. Wiktoria Kołomańska), Magdalena Płyta, Aleksandra Serek (48. Sonia Szular) - Agnieszka Słomska, Zuzanna Smrongiewicz, Klaudia Smorongiewicz, Małgorzata Sztando (41. Julia Sasal) - Dominika Żułkowska (47. Agnieszka Matysek),. Trener: Piotr Gadecki.

Sędziował: Eryk Kiliszek