20.01.2019 Ostatnia aktualizacja 13:23, 19.01.2019

Granat lepszy od Lubrzanki, siódme zwycięstwo "trójkolorowych"

Z.B, Foto:Zbyszek Biber, Mariusz Busiek
Opublikowano: 13 Paź 2018
5 1 1 1 1 1
Siódme ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Granatu Skarżysko, w sobotę, 13 października, podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali przed własną publicznością Lubrzankę Kajetanów 3:0, bramki dla „trójkolorowych” strzelili Błażej Miller, Marcin Kołodziejczyk i Krzysztof Rzeszowski.

Piłkarze Granatu nie zwalniają tempa, po dwóch ostatnich efektownych zwycięstwach odnieśli kolejne, strzelając rywalowi trzy bramki. Spotkanie 12. kolejki IV ligi świętokrzyskiej pomiędzy Granatem i Lubrzanką mogło się podobać kibicom. Od pierwszego gwizdka sędziego Jacka Kubickiego ruszyli do ataków. Już w 13. Minucie bliski strzelenia bramki Błażej Miller, jednak jego strzał obronił Dudek, golkiper gości . Cztery minuty później Kamil Uciński groźnie uderzył na bramkę rywali. W 18. minucie Tomasz Bartosiak był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał wybił z linii bramkowej jeden z obrońców Lubrzanki. W 27. minucie Kamil Uciński zagrał do Błażeja Millera na piąty metr, a ten dołożył tylko nogę i piłka trafiła do siatki rywali. Pięć minut później goście byli blisko wyrównania, Karol Zwierzyński mocno uderzył z dystansu, tuż obok bramki Granatu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

W drugiej połowie Granat nadal prowadził grę i stworzył sobie kilka sytuacji bramkowych, w 64. minucie Krzysztof Rzeszowski próbował zaskoczyć golkipera gości, ale ten obronił jego strzał. Minutę później padła druga bramka dla Granatu po strzale Marcina Kołodziejczyka. Mało brakowało, a kolejna akcja zakończyłaby się  bramką dla gospodarzy, groźnie na bramkę Lubrzanki uderzał Kamil Uciński. Siedem minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Krzysztof Rzeszowski.

W 13. Kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z GKS Nowiny.

Granat Skarżysko – Lubrzanka Kajetanów 3:0 (1:0)

1:0 Błażej Miller 27’
2:0 Marcin Kołodziejczyk 65’
3:0 Krzysztof Rzeszowski 83’

Granat: Przemysław Michalski - Bartosz Styczyński, Norbert Drożdżał, Daniel Dulak (88. Karol Rogoziński), Dawid Dulęba, Damian Szyszka (78. Paweł Suwara)- Krzysztof Rzeszowski (85. Jakub Łubek), Marcin Kołodziejczyk, Tomasz Bartosiak – Błażej Miller (80. Łukasz Wojna), Kamil Uciński (67. Maciej Głowaczewski)

Lubrzanka: Arnold Dudek – Michał Cedro, Arkadiusz Foks, Michał Gajos (46. Marcin Orliński) , Tomasz Gaj – Tihomir Cheneshkow – Karol Zwierzyński, Barłomiej Bęben, Dariusz Kozubek – Mariusz Grzejszczyk, Damian Kopyciński  (77. Michał Bracha)

żk– Bartosz Styczyński (Granat) – Arnold Dudek, Dariusz Kozubek (Lubrzanka)

Sędziował: Jacek Kubicki (Kielce)