17.11.2018 Ostatnia aktualizacja 19:47, 17.11.2018

Puchar Ligi ATP dla Centrum Kredytowego

Opublikowano: 14 Paź 2018
1 1 1 1 1
Drużyna Centrum Kredytowe zdobyła Puchar Ligi Amatorskiego Towarzystwa Piłkarskiego. W niedzielę, 14 października, na boisku Orlik przy ul. Sienkiewicza 34 odbył się finał pucharu,  w którym Centrum Kredytowe pokonało po serii rzutów karnych ZEORK. W regulaminowym czasie gry padł remis 5:5.

Inicjatorem i pomysłodawcą Pucharu Ligi był Kamil Kępa, zawodnik drużyny skarżysko24.pl. W rozgrywkach udział wzięły wszystkie drużyny zrzeszone w Amatorskim Towarzystwie Piłkarskim. Dziś poznaliśmy zwycięzcę. Zanim rozegrano finał, w sobotę, 13 października odbyły się spotkania półfinałowe. W pierwszym spotkaniu Centrum Kredytowe zmierzyło się z ekpą Cezara, mecz zakończył się wygraną Centrum 7:2 (bramki: Nowek, Lisowski, Kocia 4, Piętak - Kwaśniewski 2). W drugim spotkaniu półfinałowym ZEORK pokonał skarzysko24.pl 7:4 (bramki: Durlik 2, Bartosik 2, Bińkowski, Gałąza - Trzeciakowski 3, Kępa).

W finale zagrały zwycięskie ekipy czyli ZEORK i Centrum Kredytowe. Spotkanie było niezwykle zacięte i emocjonujące do samego końca. Po pierwszej połowie ZEORK prowadził 2:1, w drugiej połowie Centrum odrobiło straty z nawiązką i prowadziło już 4:2. Wydawało się, że jest już po meczu, nic bardziej mylnego, ZEORK grał do końca i na kilka minut przed końcem meczu prowadził 5:4. W końcówce Centrum Kredytowe doprowadziło do remisu. O tym, która z drużyn zdobędzie Puchar Ligi zadecydowały rzutu karne, te lepiej wykonywali piłkarze Centrum Kredytowego, wygrali 4:3.

Zwycięska drużyna odebrała puchar z rąk Marka Gąski, członka Zarządu ATP. Prezes Zygmunt Tarabasz wręczył ZEORK-owi puchar pocieszenia.

Finał Pucharu Ligi

Centrum Kredytowe - ZEORK 5:5 (1:2), rzuty karne 4:3.

Bramki: Paweł Kocia, Paweł Rzeszowski 2, Bartek Piętak, Piotr Pastuszka - Mariusz Bartosik, Patryk Zygmunt 2, Albert Bińkowski 2

Zwycięska drużyna w finale zagrała w składzie: Daniel Nowek, Igor Hentka, Kamil Lisowski, Tomasz Ziomek, Paweł Kocia, Paweł Rzeszowski, Bartek Pająk,  Piotr Pastuszka.