17.11.2018 Ostatnia aktualizacja 19:47, 17.11.2018

Porażka STS-u na inaugurację ligowego sezonu

Opublikowano: 20 Paź 2018
1 1 1 1 1
W piątek, 19 października, siatkarze STS Skarżysko-Kamienna meczem z Czarnymi Połaniec zainaugurowali rozgrywki w Świętokrzyskiej III Lidze Siatkówki Mężczyzn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:3 (26:28, 25:21, 22:25, 25:23, 8:15).

Pięć setów obejrzeli kibice skarżyskiego STS-u, którzy przyszli na pierwsze spotkanie w tym sezonie. Mecz z Czarnymi Połaniec był niezwykle zacięty, a o wygranej zadecydował tie-break.

Najbardziej emocjonujący był pierwszy set, gdzie walka toczyła się do samego końca, goście wygrali na przewagi 26:28. W drugim secie gospodarz byli górą wygrywając 25:21. Po trzecim secie goście prowadzili w meczu 1:2 po wygranej w secie 22:25. Drużyna STS-u musiała wygrać czwartego seta, aby doprowadzić do tie-breaka, tak też się stało skarżyszczanie pokonali rywali do 23. W ostatnim, piątym secie goście pewnie wygrali 8:15 i w całym spotkaniu 2:3.

W drugiej kolejce STS Skarżysko zagra na wyjeździe z drużyną Cerrad SMS Starachowice

STS Skarżysko - Czarni Połaniec 2:3 (26:28, 25:21, 22:25, 25:23, 8:15)

STS: Piotr Brojek, Mariusz Nasiadek, Grzegorz Wojcieszek, Michał Waligóra, Karol Szcześniak, Paweł Bodo, Kacper Pająk, Tomasz Gos, Paweł Pajek, Kacper Nowak, Jakub Czerwiak, Marcin Swajdo, Arnold Migus, Maciej Parszewski.

Czarni: Bartek Sowiński, Piotr Gwóźdź, Kamil Guzik, Bartłomiej  Roguz, Paweł Ambroży, Mikołaj Kwiatkowski, Kacper Kalina, Marcin Kasperek, Mikołaj Jagodziński, Wojtek Filipowicz, Marcin Golonka, Michał  Roguz.