17.09.2019 Ostatnia aktualizacja 20:29, 16.09.2019

"Mikołaj jest siatkarką" - Mikołajkowy Turniej Siatkówki

Autor:
MKS Gala, Foto: Zbyszek Biber
Opublikowano: 09 Gru 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W sobotę 8 grudnia, Międzyszkolny Klub Sportowy GALA Skarżysko – Kamienna był organizatorem Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt z okazji Mikołajek 2018. Turniej został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych „Czwórki”, Młodziczki i Kadetki, a miejscem rozgrywek były hale sportowe przy MCSiR przy ul.Sienkiewicza 32 oraz ZSP nr 1 przy ul. Sezamkowej 23.
 
W turnieju uczestniczyły 24 drużyny. Oprócz gospodyń turnieju były to ekipy z KPS Nowa Dęba, FUN Sport Kielce, Akademia Radomki Radom, MUKS Joker Kozienice, STS Sandecja Nowy Sącz, MUKS Piątka Sandomierz, SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, UKS Victoria Solec n/Wisłą i ULKS Chobrzany.

W poszczególnych kategoriach rozlosowano grupy rozgrywkowe i przystąpiono do rozgrywek turniejowych.

„Czwórki” podzielono na dwie grupy po pięć drużyn w każdej, rozgrywano mecze (1 set do 21 pkt bez przewag) systemem „każdy z każdym” a następnie rozegrano mecze o poszczególne miejsca na zasadzie, pierwsze miejsca z grup grają w finale, drugie miejsca z grup grają o trzecie miejsce, trzecie o miejsce piąte itd…
Los przydzielił do grup następujące drużyny:

Grupa A – Akademia Radomki Radom I, MUKS Joker Kozienice II, KPS Nowa Dęba I, SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, STS Sandecja Nowy Sącz.
Grupa B – KPS Nowa Dęba II, MKS Gala Skarżysko- Kamienna, MUKS Joker Kozienice I, Akademia Radomki II, FUN Sport Kielce.

Spotkania grupowe nie miały swoich faworytów i były zróżnicowane. Jedne mecze były bardzo wyrównane inne zaś kończyły się dużą różnicą punktów. Spowodowane to było różnicą w umiejętnościach i różnicą wzrostową zespołów. Pomimo tych różnic, wszyscy byli zadowoleni z możliwości konfrontacji z innymi zespołami.
Swoje grupy wygrały drużyny z KPS Nowa Dęba Ii MKS Gala Skarżysko-Kamienna, które spotkały się w finale turnieju. W wyniku zajętych kolejnych miejsc w grupach, następujące zespoły spotkały się o miejsca, osiągając następujące wyniki:

miejsce 9-10 / Akademia Radomki Radom II z Akademią Radomki Radom I – 21:16,
miejsce 7-8 / MUKS Joker Kozienice I z MUKS Joker Kozienice II – 21:9,
miejsce 5-6 / SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z KPS Nowa Dęba II – 21:13,
miejsce 3-4 / STS Sandecja Nowy Sącz z FUN Sport Kielce – 21:7.
Finał - MKS Gala Skarżysko-Kamienna z KPS Nowa Dęba I –21:10

Kolejność końcowa:
1/ MKS Gala Skarżysko-Kamienna,
2/ KPS Nowa Dęba I,
3/ STS Sandecja Nowy Sącz,
4/ FUN Sport Kielce,
5/ SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski,
6/ KPS Nowa Dęba II,
7/ MUKS Joker Kozienice I,
8/ MUKS Joker Kozienice II,
9/ Akademia Radomki Radom II,
10/ Akademia Radomki Radom I

Kolejną kategorię, Młodziczki, podzielono również na dwie grupy ale tym razem po cztery drużyny w każdej. Młodziczki rozegrały mecze (2 sety do 21 pkt bez przewag)również systemem „każdy z każdym” a następnie o poszczególne miejsca na zasadzie, pierwsze miejsca z grup grają w finale, drugie miejsca z grup grają o trzecie miejsce,itd…

W grupach zagrały:

Grupa A - SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski II, FUN Sport Kielce, MUKS Piątka Sandomierz, SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski I,
Grupa B - KPS Nowa Dęba, MKS Gala Skarżysko-Kamienna, UKS Victoria Solec n/Wisłą, Akademia Radomki Radom.

W grupach zwyciężyły drużyny z SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Ii Akademia Radomki Radom spotykając się w finale turnieju. Kolejne miejsca zajęte w grupach, uprawniały zespoły do walki o poszczególne miejsca, osiągając następujące wyniki:

miejsce 7-8 / MKS Gala Skarżysko-Kamienna z MUKS Piątka Sandomierz – 21:18,
miejsce 5-6 / FUN Sport Kielce z KPS Nowa Dęba – 21:18,
miejsce 3-4 / UKS Victoria Solec n/Wisłą z SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski II – 21:13,
Finał - SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski I z Akademia Radomki Radom – 21:7.
Kolejność końcowa:

1/ SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski I,
2/ Akademia Radomki Radom,
3/ UKS Victoria Solec n/Wisłą,
4/ SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski II,
5/ FUN Sport Kielce,
6/ KPS Nowa Dęba,
7/ MKS Gala Skarżysko-Kamienna,
8/ MUKS Piątka Sandomierz.

W kategorii Kadetki, pięć drużyn rozegrało spotkania systemem „każdy z każdym”, po dwa sety do 15 pkt bez przewagi. Po rozegraniu wszystkich meczy, utworzyła się tabela która wyłoniła zwycięzcę i kolejne miejsca.

W kategorii rywalizowały następujące drużyny: Akademia Radomki Radom, MKS Gala Skarżysko-Kamienna, ULKS Chobrzany, UKS Victoria Solec n/Wisłą, MUKS Piątka Sandomierz.

Poszczególne mecze charakteryzowały się wyrównanym poziomem, wiele pojedynków kończyło się wynikiem 15:13 co trzymało w napięciu do końca.

Zwycięsko z całej rywalizacji wyszedł zespół MUKS Piątka Sandomierz, pozostawiając w pokonanym polu zespoły zajmujące kolejne miejsca:

2/ ULKS Chobrzany,
3/ Akademia Radomki Radom,
4/ UKS Victoria Solec n/Wisłą,
5/ MKS Gala Skarżysko-Kamienna.

W każdej kategorii wiekowej wybrano najlepsze zawodniczki, które otrzymały statuetki ufundowane przez zaprzyjaźnionego z MKS Gala, Prezesa Amatorskiego Towarzystwa Piłkarskiego w Skarżysku -Kamiennej, Pana Zygmunta Tarabasza.

Najlepszą zawodniczą w „Czwórkach” została Zuzanna Skuza z MKS Gala Skarżysko-Kamienna, w kategorii Młodziczki – Aleksandra Ścibisz z SMS KSZO Ostrowiec Św. i w kategorii Kadetki – Martyna Kmuk z MUKS Piątka Sandomierz.

W przerwach pomiędzy meczami oraz po zwolnieniu się jednego z boisk, rozegrano kilka konkurencji towarzyszących turniejowi. Były to konkurencje z koszykówki i lekkiej atletyki. Wykonywano rzuty do kosza techniczne, za dwa oraz trzy punkty, wykonywano rzuty z dwutaktu oraz podejmowane były próby „wsadów” do kosza.

Lekka atletyka to skoki w dal z miejsca, rzuty piłką lekarską na odległość oraz bieg przez płotki.

Zwycięzców nagrodzono drobnymi upominkami i słodyczami.

Rozstrzygnięto również konkurs „Kto jest Św. Mikołajem”, który ogłosiliśmy w listopadzie na Naszej stronie fb. Konkurs polegał na tym aby patrząc na zdjęcie odgadnąć, kto wcielił się w postać Św. Mikołaja.

Rozgrywki w ramach turnieju były realizowane w zakresie działalności nieodpłatnej w ramach rozwijania umiejętności technicznych i taktycznych ze szczególnym zwróceniem uwagi na funkcje zdrowotne, zorganizowania uczestniczkom różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych oraz kształtowania pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych klubu.

Dziękujemy:
Pani Katarzynie Bilskiej ze Starostwa Powiatowego, Pani Elżbiecie Chajduga - Dyrektor ZSP nr 1 za WSPARCIE Naszego turnieju, wszystkim klubom za możliwość spotkania się na parkietach w sportowej rywalizacji, trenerom i opiekunom przyjezdnych zespołów, obsłudze hali MCSiR i ZSP nr 1, trenerom i Sekretarzowi MKS Gala Skarżysko za zaangażowanie przy organizacji turniej oraz Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego za wsparcie przy realizacji zadania.

Turniej został zorganizowany i współfinansowany przy udziale Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w ramach Programu pn. „Aktywne Świętokrzyskie”.Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Rezerwy Granatu z kompletem punktów. Zwycięst…

Opublikowano: 16.09.2019 22:10

Komentarzy: 0

Orlicz Suchedniów postraszył lidera, remis by…

Opublikowano: 16.09.2019 20:43

Komentarzy: 0

ALPN: 10 kolejka spotkań

Opublikowano: 16.09.2019 18:24

Komentarzy: 0

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych trafi…

Opublikowano: 16.09.2019 18:15

Komentarzy: 4

Zadbaj o swoją cerę z salonem Diamond Beauty…

Opublikowano: 16.09.2019 14:13

Komentarzy: 0

Płacił skradzioną kartą, czekają go kłopoty

Opublikowano: 16.09.2019 14:08

Komentarzy: 0

Rajdem rowerowym uczcili 20. rocznicę utworze…

Opublikowano: 15.09.2019 17:42

Komentarzy: 1

Zespół Big Cyc zagrał na pożegnanie lata w Sk…

Opublikowano: 14.09.2019 23:36

Komentarzy: 7

"Bez pracy nie ma kołaczy", w Suc…

Opublikowano: 14.09.2019 22:21

Komentarzy: 0

Zwycięstwo Granatu ze Spartakusem Daleszyce

Opublikowano: 14.09.2019 19:12

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.