17.09.2019 Ostatnia aktualizacja 20:29, 16.09.2019

Mistrzostwa Skarżyska-Kamiennej w tenisie stołowym

Opublikowano: 24 Lut 2019
1 1 1 1 1
W sobotę, 23 lutego, w Hali Sportowej I LO im. Juliusza Słowackiego odbyły się Mistrzostwa Skarżyska w Tenisie Stołowym Mężczyzn i Kobiet.  W turnieju wzięło udział około 49 zawodników. Tytuły mistrzowskie trafiły do Sylwii Mijas, Przemysława Moćko i Wisława Mazurka.

Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna, radny Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej Marek Gąska oraz radny Rady Powiatu Adam Ciok Sędzią głównym i współorganizatorem turnieju był Wacław Ziomek.

Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch kategoriach: amatorzy i open. Do tej pierwszej zgłosiło się 37 zawodników, do drugiej 12, w mistrzostwach wzięły udział cztery panie. Zawodnicy rywalizowali systemem pucharowym do dwóch przegranych.

Wśród amatorów najlepszy okazał się Przemysław Moćko ze Stąporkowa, który w finale pokonał Ireneusza Cyrula z Kielc. Trzecie miejsce zajął Marek Midura ze Skarżyska-Kamiennej.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Sylwia Mijas ze Skarżyska-Kamiennej, drugie miejsce zajęła Katarzyna Matlińska ze Skarżyska-Kamiennej, na trzecim miejscu uplasowała się Beata Mikulska z Kielc. Czwarta była Klaudia Sadza.

W kategorii open zwyciężył Wiesław Mazurek z STS Orlicz 1924 Suchedniów, który po emocjonującym finałowym pojedynku pokonał Rafała Ucińskiego (STS Szydłowiec) 3:1. Na trzecimi miejscu uplasował się Mateusz Gąciarski (STS Szydłowiec)

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.