20.04.2019 Ostatnia aktualizacja 18:14, 19.04.2019

Chłopcy z ZSP nr 1 mistrzami Skarżyska w piłce ręcznej

Opublikowano: 15 Mar 2019
5 1 1 1 1 1
W piątek, 15 marca, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się mistrzostwa Skarżyska - Kamiennej w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych klas VIII i gimnazjalnych. Tytuł mistrzowski zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Publicznych nr 1, która w finale pokonała Szkołę Podstawową nr 7 11:1.

Organizatorem mistrzostw był Urząd Miasta - Referat Edukacji, koordynatorem zawodów był Dariusz Frydrych. O tytuł mistrzowski walczyło osiem drużyn: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 8, Zespół Szkół Publicznych nr 1, Gimnazjum nr 2. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowali o miejsce w finale. Drużyny z miejsc pierwszych zagrały w finale, drużyny, które zajęły drugie miejsca w grupie grały o miejsce trzecie.

W grupie A zagrali: ZSP nr 1, SP 1, SP 3 i SP 5. Zwycięzcą tej grupy został Zespół Szkół Publicznych nr 1, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5. W drugiej grupie znalazły się: SP 2, SP 7, SP 8 i Gimnazjum nr 2. Grupę wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7, na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 2.

W meczu o trzecie miejsce Gimnazjum nr 2 pokonało Szkołę Podstawową nr 7 6:3. Mistrzem Skarżyska-Kamiennej w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych klas VIII i gimnazjalnych została reprezentacja Zespołu Szkół Publicznych nr 1, która w meczu finałowym pokonał "Siódemkę" 11:1.

Zwycięska drużyna ZSP nr 1 zagrała w składzie:   Igor Hernik, Karol Kramm, Jan Krawarski, Kacper Majewski, Mateusz Mamla, Jakub Niewczas, Kacper Noworycki, Wiktor Osóbka, Hubert Węgierek, Patryk Linowski, Kacper Mastalerz. Opiekun: Cezary Lisowski.