19.09.2019 Ostatnia aktualizacja 13:14, 19.09.2019

Drugie wiosenne zwycięstwo piłkarek Cichej Sławy eSKi Skarżysko

Opublikowano: 20 Kwi 2019
1 1 1 1 1
W sobotę, 20 kwietnia, trzecioligowe piłkarski Cichej Sławy eSKi Skarżysko po raz pierwszy w tej rundzie zaprezentowały się przed własną publicznością. Podopieczne Piotra Gadeckiego, w poprzedniej kolejce spotkań zainaugurowały rundę wiosenną wygrywając na wyjeździe z Wisłą Nowy Korczyn 2:0. W Wielką Sobotę zmierzyły się u siebie z Top-Spin Promnik, mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodyń 6:1.

Miły świąteczny prezent sprawiły sobie piłkarki Cichej Sławy  eSKi Skarżysko. Podopieczne trenera Piotra Gadeckiego wysoko pokonały drużynę Top-Spin Promnik na własnym stadionie. Drużyna gości przyjechała do Skarżyska bez kilku zawodniczek, trener Arkadiusz Brodziński miał do dyspozycji na ławce rezerwowych tylko jedną zawodniczkę, dla porównana trener gospodyń dokonał w tym meczu sześć zmian.

Piłkarki Cichej Sławy eSKi Skarżysko okazały się w meczu z Top-Spiem Promnik niezwykle skuteczne, strzeliły rywalkom sześć bramek, ale nie ustrzegły się również błędów, dały sobie strzelić jedną bramkę. Hattrickiem w tym spotkaniu popisała się Julia Sasal, która strzeliła trzy bramki.  Gospodynie objęły prowadzenie już w 11. minucie meczu po strzale Aleksandry Piętak. Pięć minut później było już 2:0, Weronika Fornal wykorzystała błąd bramkarki z Promnika i wpakowała piłkę do pustej bramki. W 26. minucie trzecią bramkę dla Cichej Sławy zdobyła Julia Sasal.  Do przerwy gospodynie prowadziły 3:0.

W drugiej połowie meczu padły jeszcze cztery bramki, trzy z nich były autorstwa piłkarek eSKi. Dwie bramki dołożyła Julia Sasal, jedną Ewa Pisarek. Honorową bramkę dla Top-Spinu strzeliła Angelika Czeszek.

W 11. kolejce spotkań Cicha Sława eSKa Skarżysko zagra na wyjeździe z Victorią Pińczów.

Cicha Sława eSKa Skarżysko - Topspin Promnik 6:1 (3:0)

Bramki: Julia Sasal 3, Weronika Fornal, Aleksandra Piętak, Ewa Pisarek - Angelika Czeszek

Cicha Sława: Aleksandra Serek - Małgorzata Janta (41.Ewa Pisarek), Agnieszka Matysek (58. Karolina Bębas), Aleksandra Piętak (70.Wiktoria Sieczka), Magdalena Płyta (58. Małgorzata Sztando) - Zuzanna Morongiewicz, Klaudia Morongiewicz, Agnieszka Walkiewicz, Julia Sasal (58. Sonia Szular) - Anna Grudzień, Weronika Fornal (65.Aleksandra Kuroś). Trener Andrzej Gadecki.

Sędziował: Jakub Chrzanowski