21.07.2019 Ostatnia aktualizacja 19:47, 20.07.2019

Mistrzostwa Skarżyska w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych

Opublikowano: 10 Maj 2019
1 1 1 1 1
W piątek, 10 maja, na stadionie byłego Ruchu przy ul.Piłsudskiego odbyły się Mistrzostwa Skarżyska - Kamiennej w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych (klasy III).

Mistrzostwa Skarżyska - Kamiennej w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych na stałe wpisały się w kalendarz imprez  sportowych szkół. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta - Referat Edukacji, koordynatorem Dariusz Frydryk.

W mistrzostwach udział wzięły reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Skarżyska - Kamiennej. Szkoły podstawowe (dziewczęta rocznik 2006  i młodsi) mieli do pokonania dystans 800 metrów, chłopcy 1000 m. . W kategorii Gimnazjów (klas III)  i klas VII-VII  Szkół Podstawowych dziewczęta i chłopcy  biegali na dystansie 1000 metrów.

W kategorii szkół podstawowych dziewcząt zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, trzecie Szkoła Podstawowa nr 2. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, trzecie Szkoła Podstawowa nr 4 ze Skarżyska Książęcego.

Indywidualnie wśród dziewcząt zwyciężyli: 1. Anna Stopa (SP8), 2. Świtek Marika (SP 8), 3. Maja Piotrowicz (SP7). Chłopcy: 1. Daniel Jaromin (SP 4), 2, Arkadiusz Zawadzki (SP 1), 3.Wiktor Grebała (SP7).

W kategorii gimnazjów i klas VII-VIII dziewcząt wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Publicznych nr 1, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 , trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1.

Wśród chłopców zwyciężył Zespół Szkół Publicznych nr 1, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, trzecie Szkoła Podstawowa nr 1.

Wśród dziewcząt najlepsza była Amelia Suwara (ZSP nr 1), drugie miejsce zajęła Katarzyna Brzózka (ZSP nr 1), trzecie Marta Jędrys (SP2). Wśród chłopców: 1. Jacek Safian (ZSP nr 1), 2.Paweł Szymczyk (ZSP nr 1), 3.Kamil Rejek (SP 3).