17.08.2019 Ostatnia aktualizacja 09:15, 17.08.2019

26. medali karateków SKSW w Józefowie

Autor:
SKSW, Foto: SKSW Skarżysko
Opublikowano: 13 Maj 2019
Oceń:
1 1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
11 maja 2019 w sobotę w Integracyjnym Centrum Sportu i rekreacji w Józefowie odbywał się XX Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Burmistrza Józefowa, który zgromadził 502 zawodników z 40 klubów z całej Polski oraz trzech klubów z zagranicy w tym z Rosji i dwóch klubów z Łotwy. Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team w ilości 26 zawodników brali udział w tych zawodach i zdobyli 26 medali w tym 9 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych medali oraz SREBRNY MEDAL DRUŻYNOWY. To wielki sukces na tak wielkim turnieju.

Złote medale zdobyli:
1. Angelika Skorek
2. Wiktoria Aleksandrowicz
3. Nadia Pieniążek
4. Albert Malik
5. Zuzanna Wiśniewska
6. Ania Pieniążek
7. Maja Oleksiak
8. Oliwia Milaszkiewicz
9. Mikołaj Garbacz

Srebrne medale zdobyli:
1. Antonina Pastuszko
2. Nikola Pieniążek
3. Maja Świerczyńska
4. Dominika Garbacz
5. Maciej Garbacz
6. Mateusz Fornal
7. Amelia Leszczyńska
8. Borys Świerczyński

Brązowe medale zdobyli:
1. Wiktor Janus
2. Wojciech Chłopek
3. Wiktoria Sokół
4. Szymon Zych
5. Julia Domagała
6. Aleksandra Domagała
7. Maciej Kątek
8. Oliwia Fornal
9. Monika Świerczyńska

Drużynowo:
1. KSW „Bushi” Józefów
2. SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team Skarżysko-Kamienna
3. KSW Zielonka

Kolejny ogromny sukces klubu Zaborek-Team, zdobyty na międzynarodowych zawodach karate kyokushin. Turniej ten odbywał się w formule semi kontakt, która to formuła bardzo odpowiada naszym zawodnikom, ponieważ pod takim katem są szkoleni, a nawet pod katem formuły full kontaktowej. Turniej ten odbywał się w dwóch formach w formie kata i formie kumite. Na wielką uwagę zasługuje występ naszego najbardziej utalentowanego zawodnika Alberta Malika, który na tych zawodach zdobył aż trzy medale. Brązowy medal w kategorii kata, Złoty medal w kategorii kumite i tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Zdobycie takiego miana przy udziale ponad 500 zawodników w tym zawodników z zagranicy to nie lada wyczyn.

W zawodach tych wzięło udział kilku debiutantów naszego klubu jak: Oliwia Milaszkiewicz, która zdobyła złoty medal, Wojtek Chłopek brązowy medal i nasza najmłodsza niespełna 6 letnia uczestniczka turnieju Amelka Leszczyńska, która zdobyła srebrny medal. Bardzo ciężkie walki toczyła nasza kadrowiczka Oliwia Fornal, która ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu. Wszyscy zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki pokazali, że są mocno przygotowani do takiego turnieju w dowód czego faktem stało się, że klub uplasował się na drugim miejscu drużynowo zostawiając ponad 40 klubów za sobą, ulegając jedynie gospodarzom turnieju, którzy zgłosili bardzo mocną i liczną ekipę około 60 osób.

Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy z postawy moich podopiecznych, powiedział po powrocie z sensei Zbigniew Zaborski. To przecudne talenty , wspaniali rodzice, cudowni ludzie. Dziękuję bardzo zawodnikom za ich cudowną postawę na macie. Dziękuję rodzicom za opiekę i wyrażenie zgody na udział ich dzieci w tak mocno obstawionych zawodach.

Nasz najbliższe plany to wyjazd 18 maja na turniej karate do Wojnicza koło Tarnowa.Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Finałowy koncert warsztatów muzycznych "…

Opublikowano: 17.08.2019 01:25

Komentarzy: 0

Moc atrakcji na Powiatowym Marszobiegu Letnim…

Opublikowano: 16.08.2019 16:12

Komentarzy: 0

XI Parafialny Festyn Rodzinny pod hasłem …

Opublikowano: 15.08.2019 22:27

Komentarzy: 0

Zwycięstwo Granatu z MKS Zdrój Busko

Opublikowano: 15.08.2019 20:12

Komentarzy: 0

Jedna osoba poszkodowana w zderzeniu dwóch au…

Opublikowano: 15.08.2019 18:48

Komentarzy: 0

Na os. Zachodnie powstaje "Pumptrack…

Opublikowano: 15.08.2019 14:53

Komentarzy: 0

Święto Wojska Polskiego w Muzeum im. Orła Bia…

Opublikowano: 15.08.2019 13:40

Komentarzy: 1

Bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze zniec…

Opublikowano: 15.08.2019 11:36

Komentarzy: 3

Druga porażka Orlicza, beniaminek z Rudek wyg…

Opublikowano: 14.08.2019 22:02

Komentarzy: 0

Starosta Skarżyski powołał nową Powiatową Spo…

Opublikowano: 14.08.2019 16:28

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.