19.06.2019 Ostatnia aktualizacja 20:02, 19.06.2019

Pierwsza porażka Granatu od blisko dwóch lat na własnym stadionie

Z.B, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 19 Maj 2019
5 1 1 1 1 1
W 30 kolejce spotkań Granat Skarżysko podejmował przed własną publicznością GKS Nowiny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:2. Była to pierwsza porażka Granatu na własnym stadionie za kadencji trenera Dominika Rokity.

Pierwsza połowa w wykonaniu Granatu wyglądała całkiem przyzwoicie, gospodarze od początku meczu ruszyli do ataków i stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych. Już w 13. minucie Tomasz Bartosiak mógł wpisać się na listę strzelców, znalazł się w doskonałej sytuacji, jednak w ostatniej chwili interweniował obrońca gości. W 25. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu, Damian Szyszka zagrał do Błażej Millera, a ten pewnie wpakował piłkę do bramki rywali. Chwilę później mogło być 2:0, ponownie Miller strzelał na bramkę, tym razem tuż obok słupka. W 40. minucie Błażej Miller był bliski pokonania bramkarza gości  z rzutu wolnego, jednak ten przeniósł piłkę nad poprzeczką. Drużyna z Nowin z pierwszej połowie ani razu nie zagroziła bramce Granatu.

Całkiem inaczej wyglądała gra w drugiej połowie, to zespół gości przejął inicjatywę i zaczął sobie stwarzać groźne sytuacje bramkowe. W 52. minucie Bartosz Kuzincow uderzył bardzo groźnie z rzutu wolnego, Michalski popisał się świetną interwencją. Dwie minuty później był już remis, Przemysława Michalskie pokonał Bartosz Kuzincow. W 68. minucie spotkania w polu karnym faulowany był Kamil Uciński, sędzia podyktował rzut karny, do piłki podszedł Bartosz Styczyński, jednak bramkarz gości Bartosz Gugulski obronił jego strzał.

W 83. minucie doskonałą sytuację mieli goście, Kuzinocw strzela na bramkę, piłka odbiją się od słupka i cudem nie wpada do bramki. Chwilę później goście trafili do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 86. minucie Jakub Olearczyk znalazł się sam na sam z Michalski, górą z tego pojedynku wyszedł golkiper gospodarzy. W 88. minucie Krzysztof Rzeszowski próbował pokonać golkipera gości z rzutu wolnego, jednak jego strzał obronił Gugulski. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów podopieczni trenera Mariusza Ludwinka zadali ostatni cios, w doliczonym już czasie gry Jakub Olearczyk pokonał Michalskiego i goście wygrywają 2:1.

W środę 22 maja Granat zagrał w półfinale Okręgowego Pucharu Polski ze Spartakusem Daleszyce. Mecz ten odbędzie się w Daleszycach o godz. 17.09. W niedzielę, 26 maja, w ramach 31. kolejki Granat zmierzy się na wyjeździe z Koroną II Kielce.  Początek meczu o godz. 11.00.

Granat Skarżysko - GKS Nowiny 1:2 (1:0)

1:0 Błażej Miller 25'
1:1 Bartosz Kuzincow 54'
1:2 Jakub Olearczyk 90+2'

Granat: Przemysław Michalski - Damian Szyszka, Bartosz Styczyński, Norbert Drożdżał, Daniel Dulak (71. Ariel Spadło) - Maciej Głowaczewski, Krzysztof Rzeszowski, Łukasz Wojna. Kamil Uciński - Tomasz Bartosiak. Błażej Miller (85. Paweł Suwara)