26.05.2020 Ostatnia aktualizacja 15:46, 26.05.2020

Cztery dni na rowerze po Górach Świętokrzyskich

Autor:
D. Kasprzyk, Foto: UKS Celsium
Opublikowano: 06 Cze 2019
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Od 26 do 29 maja, uczniowie klasy 8C ze Szkoły Podstawowej nr 13, należący do Uczniowskiego Klubu Sportowego ''CELSIUM'' brali udział w projekcie "Świętokrzyskie Rowerowe Beztelefonowe ", którego pomysłodawcą był wychowawca i rodzice dzieci z klasy 8C. Projekt ten wygrał w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację PZU z siedzibą w Warszawie i w całości był przez nią finansowany. 15 chłopców, 2 opiekunów ( wychowawca - Dariusz Kasprzyk oraz Piotr Kardyś ) i kilku wolontariuszy PZU na rowerach przemierzało piękne tereny naszego województwa.

DZIEŃ 1
Wystartowaliśmy spod hali miejskiej i przez Rejów i Suchedniów dotarliśmy do Michniowa, gdzie zatrzymaliśmy się przy Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich. Następnie udaliśmy się do Bodzentyna i tam po odpoczynku na rynku i skosztowaniu pysznych lodów obejrzeliśmy ruiny zamku biskupów krakowskich z XIII wieku. W Tarczku czekał na nas kolejny zabytek - romański kościół z XI wieku. Dalej kierowaliśmy się do Nowej Słupi a później Traktem Królewskim wraz z rowerami weszliśmy na Św.Krzyż. Tego dnia czekał nas już tylko zjazd rowerami do hotelu ''Jodłowy Dwór '' w Hucie Szklanej. Po kolacji emocje sportowe - wspólne oglądanie meczu piłkarskiego Polska - Thaiti w ramach Mistrzostw Świata do lat 20, które odbywają się w naszym kraju.

DZIEŃ 2
Drugiego dnia po śniadaniu weszliśmy na Św.Krzyż na zwiedzanie. Prawdę mówiąc mieliśmy tam, podobnie jak na całym wyjeździe, swojego darmowego przewodnika w osobie pana Piotra Kardysia, nauczyciela i pasjonata historii. Dalej nasza trasa biegła do Krajna, a tam czekała na chłopców niespodzianka - Park Linowy i Miniatur. Na wieczór dotarliśmy do miejsca noclegowego w Borkowie koło Daleszyc. Tam w Ośrodku Wypoczynkowym ''Uroczysko'' odbyło się ognisko z pieczeniem pysznej karkówki i kiełbasy.Turniej mini-piłki nożnej i zabawa w chowanego zakończyły nasz plan na ten dzień.

DZIEŃ 3
Po śniadaniu na świeżym powietrzu ruszyliśmy w kierunku Nowin. Po drodze zatrzymaliśmy się w Chęcinach zwiedzając Rynek oraz zamek z XIV wieku. Docierając na miejsce i po zakwaterowaniu w schronisku młodzieżowym ''Venus'' cała grupa udała się na basen ''Perła". Taka odnowa w wodzie po trzech dniach pedałowania była wskazana...

DZIEŃ 4
Głównym punktem programu ostatniego dnia naszego podróżowania był mecz piłki nożnej z gospodarzami - reprezentacją Gimnazjum z Nowin. Po emocjonującej grze mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 6-6. Po obiedzie ruszyliśmy w kierunku domu. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody planowo dotarliśmy do Samsonowa , gdzie przy ruinach huty z XVIII-XIX wieku po odpoczynku i konsumpcji pizzy ponownie wsiedliśmy na rowery dalej podróżując. Do Skarżyska dotarliśmy przed wieczorem, zmęczeni ale zarazem szczęśliwi, cali i zdrowi.

W sumie przejechaliśmy ponad 200 km, zobaczyliśmy mnóstwo nowych miejsc i okazało się , że życie bez telefonu też istnieje. Uczestnicy tego rajdu tylko przez pół godziny dziennie wieczorem mogli z nich korzystać.

Należy jeszcze dodać , iż przez dwa dni razem z nami podróżowała ekipa telewizji wynajęta przez Fundację PZU, która kręciła film z naszego wyjazdu. Już teraz z niecierpliwością czekamy na jego premierę.

Wychowawca i uczniowie klasy 8C Szkoły Podstawowej nr 13 pragną szczególnie podziękować Fundacji PZU, Rodzicom chłopców i wszystkim Wolontariuszom PZU za okazane wsparcie i ogromne zaangażowanie przy realizacji tego projektu.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Kolejny krok do nowoczesnego bazaru

Opublikowano: 26.05.2020 17:46

Komentarzy: 1

Remont chodnika w Mroczkowie zakończony

Opublikowano: 26.05.2020 11:58

Komentarzy: 0

Miasto deklaruje współpracę z PKP przy realiz…

Opublikowano: 26.05.2020 10:06

Komentarzy: 1

Węzeł Skarżysko-Kamienna Północ został otwart…

Opublikowano: 25.05.2020 20:39

Komentarzy: 0

Wypadek na terenie zakładu produkującego masy…

Opublikowano: 25.05.2020 17:24

Komentarzy: 4

Ukradł samochód i wędki. Obficie „nałowił” za…

Opublikowano: 25.05.2020 12:18

Komentarzy: 0

Prezent dla bliskiej osoby - jak wybrać ten w…

Opublikowano: 25.05.2020 11:48

Komentarzy: 0

Zasłabł za kierownicą. Miał ponad 2 promile!

Opublikowano: 25.05.2020 10:18

Komentarzy: 0

Piąty uciekinier ze skarżyskiego aresztu zatr…

Opublikowano: 25.05.2020 10:01

Komentarzy: 0

Poszukiwany świadek zdarzenia drogowego na ul…

Opublikowano: 25.05.2020 09:06

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +