14.10.2019 Ostatnia aktualizacja 11:21, 27.10.2019

Dwa medale Kacpra Zaborskiego w Pucharze Polski w Kickboxingu

Z,B, Fot. K.Z
Opublikowano: 12 Cze 2019
1 1 1 1 1
W dniach 07-08 czerwca  2019  w sobotę i niedzielę w Parku Jurajskim w Bałtowie  odbywał się Puchar Polski w Kickboxingu w formule kick light oraz fomule K-1 rules. W zawodach tych brał udział Kacper Zaborski syn mistrza karate sensei Zbigniewa „Zaborka” Zaborskiego, na co dzień trenujący w Victorii Szydłowiec pod okiem Pawła Surdego. Kacper Zaborski zdobył dwa medale Pucharu Polski, złoty w brązowy.

Kacper Zaborski ongiś czołowy karateka Kraju startował w tym turnieju w dwóch formułach: w formule kick light w wadze do 69 kg i formule K-1 rules w wadze do 71 kg. Stoczył kilka pojedynków w formule kick light i zdobył ostatecznie złoty medal w tej formule. Natomiast w formule K-1 wygrał eliminacje, wygrał ćwierćfinał by dostać się do puli półfinałowej.

Niestety w półfinale musiał ulec aktualnemu mistrzowi Polski w w K-1 z kategorii 67 kg zawodnikowi z fightgym Lublin  Adrianowi Koszałka. Tym samym zdobył Brązowy Medal Pucharu Polski.