21.09.2019 Ostatnia aktualizacja 18:07, 20.09.2019

Dziewięć medali karateków SKSW na zakończenie sezonu

Autor:
SKSW Skarżysko, Foto: SKSW
Opublikowano: 17 Cze 2019
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
15 czerwca 2019,  w sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Limanowej odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin One Word One Kyokushin, który zgromadził ponad 300 zawodników i zawodniczek z 41 klubów z całej Polski oraz z pięciu Państw Europy w tym z Łotwy, Litwy, Ukrainy, Węgier i Czech. Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team w ilości 12 zawodników brali udział w tych zawodach i zdobyli 9 w tym 5 złotych, 3 srebrne medale i 1 brązowy MEDAL DRUŻYNOWY. To ogromny sukces klubu na zakończenie sezonu startowego wrzesień 2018 czerwiec 2019.

Złote medale zdobyli
1. Albert Malik
2. Angelika Skorek
3. Wiktoria Aleksandrowicz
4. Szymon Zych
5. Zuzanna Wiśniewska

Srebrne medale zdobyli:
1. Albert Malik w kategorii kata
2. Dominika Garbacz
3. Aleksandra Domagała

Brązowe medale zdobyli:
1. SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team

Drużynowo:
1. Jastrzębski Klub Karate – jastrzębie Zdrój
2. Limanowski Klub Karate - Limanowa
3. Skarżyski Klub Karate „Zaborek-Team” Skarżysko-Kamienna

To wspaniałe zwieńczenie sezonu startowego wrzesień 2018 – czerwiec 2019. Kolejny wielki sukces Skarżyskiego KlubuKarate „Zaborek-Team”,zdobyty na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin - One Word One Kyokushin. Turniej ten odbywał się w dwóch formułach w formule kata, i formule kumitesemi kontakt. Skarżyski Klub Sportów Walki Kyokushin-karate Zaborek-Team wziął udział we wszystkich konkurencjach. Pierwszą konkurencją była konkurencja kata, czyli układu kopnięć uderzeń połączonych w wymagany schemat. W tej konkurencji startował Albert Malik i Szymon Zych. Tym razem Albert musiał uznać wyższość Szymona, który wygrał tą kategorię, zdobywając złoty medal, a Albert musiał zadowolić się medalem srebrnym.

 Albert Malik nie miał sobie równych w kategorii kumite, zdobywając złoty medal. Najtrudniejszą walką dla Alberta była walka z Ukraińcem, który bardzo mocno sfaulował Alberta, kopiąc go nie dozwoloną techniką w kolano. Albert jednak dokończył walkę i to w bardzo dobrym stylu. Adrenalina dała znać o sobie. Jednak gdy emocje opadły mocno zastanawialiśmy się czy Albert wystartuje w finale, bowiem kolano napuchło usztywniając nogę. Nie mogłem sobie jednak pozwolić na taką stratę. Profesjonalne masaże zaaplikowane Albertowi i mrożenie tej części nogi, odsunęły na chwilę ból i Albert wystartował w półfinale wygrywając walkę przed czasem. Podobnie było z finałem. Ostatecznie mimo kontuzji Albert w pięknym stylu prawdziwego wojownika wygrał swoją kategorię, zdobywając złoty medal. Czterem naszym zawodnikom nie udało się stanąć na podium. Zdobyli oni miejsca od piątego do ósmego.

- Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy ze wspaniałego zakończenia sezonu startowego, powiedział po powrocie z sensei Zbigniew Zaborski po raz kolejny udowodniliśmy, że nasi zawodnicy są mocno przygotowani i wspaniale prezentują klub na turniejach krajowych ogólnopolskich i międzynarodowych. To wspaniała promocja naszego miasta.
Dziękuję bardzo zawodnikom za ich cudowną postawę na macie. Dziękuję rodzicom za opiekę i wyrażenie zgody na udział ich dzieci w zawodach.

Nasz najbliższe plany to wyjazd 19 czerwca egzamin na stopnie Kyu, 21 czerwca nasze ognisko integracyjne na zakończenie sezonu, a 26 czerwca - wyjazd z Oliwią Fornal na Mistrzostwa Europy do Pragi. Tym europejskim akcentem całkowicie zakończymy sezon startowy i rozpoczniemy nasze wakacyjne eventy. Pierwszy to wyjazd na obóz sportowy do Łeby 21 lipca, a potem w sierpniu nasza Letnia Akademia Karate.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Queen Symfonicznie już 29 września w MCK

Opublikowano: 20.09.2019 18:57

Komentarzy: 1

Jubileusz Złotych Godów w Łącznej

Opublikowano: 20.09.2019 18:18

Komentarzy: 0

Rajd rowerowy szlakiem miejsc pamięci w gmini…

Opublikowano: 20.09.2019 18:16

Komentarzy: 0

Seniorzy nie dali się oszustom

Opublikowano: 20.09.2019 12:24

Komentarzy: 0

Z ponad 3 promilami za kierownicą

Opublikowano: 20.09.2019 12:11

Komentarzy: 0

Ranking liderów inwestycji samorządowych …

Opublikowano: 20.09.2019 07:21

Komentarzy: 4

Posiadał amfetaminę, posiadł i problemy

Opublikowano: 20.09.2019 06:58

Komentarzy: 0

"Młoda krew ratuje życie " - akcja …

Opublikowano: 19.09.2019 15:56

Komentarzy: 1

Mesko wyprodukuje pociski rakietowe Feniks dl…

Opublikowano: 19.09.2019 13:44

Komentarzy: 9

Koncert charytatywny dla "Kupera". …

Opublikowano: 18.09.2019 20:49

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.