18.08.2019 Ostatnia aktualizacja 09:15, 17.08.2019

Wysoka porażka Orlicza ze Starem Starachowice w meczu sparingowym

Opublikowano: 27 Lip 2019
1 1 1 1 1
Do rozgrywek świętokrzyskiej IV ligi pozostało dwa tygodnie, jeszcze trwa okres przygotowawczy, drużyny rozgrywają mecze sparingowe. Suchedniowski beniaminek Orlicz zmierzył się dziś z innym beniaminkiem Starem Starachowice, spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem drużyny Startu 6:1.

Gospodarze Orlicz Suchedniów w spotkanie ze starachowickim Starem wystąpili w okrojonym składzie, z powodu kontuzji, pracy i urlopów zabrakło siedmiu zawodników z podstawowego składu. Piłkarze, którzy dziś zagrali musieli wystąpić na nie swoich pozycjach. Podopieczni trenera Mariusza Arczewskiego byli równorzędnym partnerem do gry przez pierwsze pół godziny, później Star przejął inicjatywę czego efektem były cztery bramki. Pierwsza padała w 27. minucie, Przemka Ubysza pokonał Michał Stachura, która pięć minut później po raz drugi trafił do bramki suchedniowian. W 35. minucie Patryk Mańturz strzelił trzecią bramkę. Tuż przed przerwą do siatki trafił Bartosz Szydłowski.

W drugiej połowie na boisku pojawił się trener Orłów Mariusz Arczewski. W 50. minucie było już 5:0, bramki dla rywali zdobył Mariusz Fabjański. Siedem minut później Łukasz Boleń strzelił bramkę honorową dla Orlicza. Wynik spotkania ustalił Bartosz Szydłowski w 61. minucie.

Drużyna Staru rozegrała dobrą jednostkę treningową, zasłużenie wygrała. My dzisiaj wystąpiliśmy w okrojonym składzie, z różnych przyczyn zabrakło kilku podstawowych zawodników, co było widać na boisku. Mimo wszystko do 30. minuty chłopcy dotrzymywali starachowiczanom kroku, jednak trzy karygodne błędy i w konsekwencji stracone bramki musiały wpłynąć na ich postawę. Piłkarze Staru dyktowali warunki, nasza drużyna nie była w stanie poważniej im zagrozić. Ponieważ były duże ubytki w składzie, piłkarze zmuszeni byli do gry na nie swoich pozycjach, co też miało wpływ na ich postawę. Przed nami kolejne mecze kontrolne i za chwilę liga – powiedział po meczu sparingowym trener Orlicza Mariusz Arczewski.

W poprzednich meczach sparingowych Orlicz zremisował z Łysicą Bodzentyn 2:2,  przegrał z ŁKS Łagów 1:2, pokonał Lubrzankę Kajtanów 5:1,

Orlicz Suchedniów  – Star Starachowice 1:6 (0:4)

0:1 Michał Stachura (27)
0:2 Michał Stachura (32)
0:3 Patryk Mańturz (35)
0:4 Bartosz Szydłowski (43)
0:5 Mariusz Fabjański (50)
1:5 Łukasz Boleń (57)
1:6 Bartosz Szydłowski (61)

ORLICZ:  Mateusz Ubysz – Marcin Tacij, Łukasz Boleń, Karol Świtowski, Michał Bator –  Kacper Tumulec, Tomasz Patryk, Piotr Grzejszczyk, Grzegorz Skarbek – Gerard Strzelecki, Tomasz Staszewski oraz Mariusz Arczewski. Trener: Mariusz Arczewski.

STAR: Marzec – Kosztowniak, Gębura, Kania, Guz, Sarwicki, Fabjański, Stachura, Mańturz, Sito, Szydłowski oraz Anduła, Błażejewski, Kalisz, Pilarski, Pocheć, Błaszczyk. Trener: Arkadiusz Bilski.