18.08.2019 Ostatnia aktualizacja 09:15, 17.08.2019

Druga porażka Orlicza, beniaminek z Rudek wygrał 3:2

Opublikowano: 14 Sie 2019
1 1 1 1 1
W środę, 14 sierpnia, piłkarze Orlicza Suchedniów podejmowali na własnym stadionie drużynę GKS Rudki, spotkanie dwóch beniaminów świętokrzyskiej IV ligi zakończyło się zwycięstwem gości 2:3.

Po porażce w pierwszej kolejce spotkań, piłkarze i kibice Orlicza Suchedniów liczyli na pierwsze punkty w meczu z innym beniaminkiem GKS Rudki. Potyczki tych drużyn w lidze okręgowej dwukrotnie zakończyły się wygranymi suchedniowskiej drużyny. Drużyna z Rudek chciała się z wszelka cenę zrewanżować za te porażki i jej się to udało. Podopieczni trenera Janusza Cieślaka pokonali Orlicz 3:2

Przez pierwsze 30 minut drużyna Orlicza mogła się podobać zebranym na stadionie kibicom. Podopieczni trenera Mariusza Arczewskiego stworzyli kilka sytuacji bramowych, jedną z nich zamieniła na bramkę. W 13. minucie doskonała kontra dwóch zawodników Tomasza Raczyńskiego i Mateusza Kokoszy, ten drugi kończy kontratak bramką, tym samym strzelając pierwszego gola dla Orlicza na czwartoligowych boiskach. Goście jednak nie dali za wygraną, dążyli do wyrównania, udało im się to w 38. minucie, debiutującego w barwach Orlicza Adriana Sitka pokonał doświadczony Sebastian Hajduk. Piłkarze Rudek poszli za ciosem i na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej polowy strzelili drugą bramkę, a jej autorem był Kacper Wiecha.

Na drugą połowę gospodarze nie wyszli chyba z szatni, bo zanim się zorientowali przegrywali już 3:1, w 52. minucie Adriana Sitka pokonał Tomasz Lipski. Po stracie trzeciego gola piłkarze Orlicza ruszyli do odrabiania start, niestety jednak bez rezultatów. Dopiero  w 82. minucie Łukasz Boleń znalazł drogę do bramki i zrobiło się 2:3. Niestety, na wyrównanie i pierwszy punkt w lidze zabrakło już czasu.

W 3. kolejce spotkań Orlicz Suchedniów zagra na wyjeździe z Czarnymi Połaniec. Mecz odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia, o godz. 17.00.

Orlicz Suchedniów - GKS Rudki 2:3 (1:2)

1:0 Mateusz Kokosza 13'
1:1 Sebastian Hajduk 38'
1:2 Kacper Wiecha 43'
1:3 Tomasz Lipski 51'
2:3 Łukasz Boleń 82'

Orlicz: Adrian Sitek - Marcin Tacji, Michał Stawiak, Łukasz Boleń, Paweł Jarząb (39.Ariel Spadło) - Michał Bator (46. Grzegorz Skarbek), Mateusz Tumulec (53. Gerard Strzelec), Karol Świtowski, Tomasz Raczyński (60. Piotr  Grzejszczyk) - Mateusz Kokosza, Tomasz Staszewski

GKS Rudki: Adrian Bzymek - Tomasz Lipski (68. Jakub Stachura), Bartosz Wiecha (79. Bartosz Borowiec), Kacper Wiecha, Tomasz Broniś, Daniel Dulak, Piotr Maniara, Łukasz Kaczmarek (51. Dawid Kołodziej), Szymon Gryz, Sebastian Hajduk, Radosław Dawidowicz.

żk: Staszewski, Grzejszczyk (Orlicz) - Lipski, Borowiec (Rudki)