23.10.2019 Ostatnia aktualizacja 11:21, 27.10.2019

B klasowe derby powiatu na remis

Opublikowano: 22 Wrz 2019
1 1 1 1 1
W niedzielę, 22 września, w Łącznej odbyły się B klasowe derby powiatu, drużyna ULKS Łączna podejmowała u siebie lidera grupy I,  drugą drużynę Granatu Skarżysko. Mecz zakończył się podziałem punktów po remisie 2:2, choć Granat prowadził już 2:0.

Derbowe spotkania na poziomie B klasy mogło się podobać zebranym kibicom na boisku w Łącznej. Pierwsza połowa dla gospodarzy, choć na przerwę schodzili z jednobramkową zaliczką. Piłkarze Łącznej stworzyli sobie kilka świetnych sytuacji bramkowych, jednak w końcowych fazach akcji zabrakło skuteczności. Już w 10. minucie obrońcy Granatu musieli wybijać piłkę z linii brakowej. W 22. minucie kolejna doskonała okazja gospodarzy, Karpiński uderzył głową tuż nad poprzeczką. Chwilę później minimalnie niecelnie strzelał Justyn Zasowski. W 28. minucie bliski zdobycia bramki był Michał Zegadło, ale jego strzał pod poprzeczkę obronił Tomasz Borgensztajn. W 37.minucie Konrad Angel dośrodkował piłkę w pole karne, ku zaskoczeniu wszystkich, a zwłaszcza bramkarza gospodarzy, piłka wpadła do bramki.

Siedem minut po wznowieniu gry Karol Głuszek podwyższył stan spotkania na 2:0 i wydawało się, że jest już po meczu. Gospodarze jednak nie  dali za wygraną i rzucili się do odrabiania start. W 57. minucie łącznianie strzelili bramkę kontaktową, dośrodkowanie w pole karne na bramkę zamienił Jakub Karpiński. W 64. minucie był już remis, Marcin Deszczka wykorzystał zamieszanie podbramkowe i pokonał Tomasza Borgensztajna. Gospodarze mogli nawet wygrać, gdyby wykorzystali sytuację "sam na sam" z bramkarzem Granatu. B klasowe derby powiatu kończą się remisem 2:2.

W 6. kolejce spotkań rezerwy Granatu zagrają u siebie z Politechniką Kielce (sobota, godz, 15.00, stadion na Rejowie). Drużyna ULKS Łączna zagra na wyjeździe z GKS Futsal Nowiny.

- Cieszę się z tego jednego punktu, remis brałem w ciemno, widziałem na jakie boisko i na jaki teren jadę z kim mam grać. Zawodnicy Łącznej fizycznie przewyższali chłopaków pod każdym względem. Byliśmy nastawieni na ciężką walkę. W mojej drużynie jest bolączka drugiej połowy, tracimy bramki przy naszym prowadzeniu. Nie graliśmy dzisiaj w optymalnym składzie, nie bo Parszewskiego, Kiliszka, Czarnoskutowa. Mamy nadzieję, że  meczu na mecz będzie jeszcze lepiej. Tu zawsze się ciężko gra, jestem zadowolony z tego punktu, mimo, że mogło być lepiej - powiedział po meczu Seweryn Dejoworek.

ULKS Łączna - Granat II Skarżysko 2:2 (0:1)

0:1 Konrad Angelo 37'
0:2 Karol Głuszek 52'
1:2 Jakub Karpiński 57'
2:2 Marcin Deszczka 64'

ULKS: Paweł Dygas - Leszek Kłys, Marcin Dulęba,Daniel Migdał, Waldemar Piasta - Radosław Chrapkiewicz, Jakub Karpiński, Justyn Zasowski,Rafał Orzeszek - Michał Zegadło, Marcin Deszczka.

Granat: Tomasz Borgensztajn - Eryk Kupis, Mateusz Miernik, Dawid Bilski (54. Mateusz Stopiński), Jakub Świercz (90. Michał Kuliński)  - Kacper Gładyś (46.Maciej Walkiewicz) , Jakub Ungier, Jakub Łubek, Karol Głuszek (70.Jakub Klepner) - Kacper Trzebiński, Konrad Angelo.

Sędziował: Filip Szczurek (Starachowice)