09.07.2020 Ostatnia aktualizacja 17:02, 08.07.2020

Dziewczęta z II LO i chłopcy z ZST mistrzami Skarżyska w piłce nożnej

Z.B, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 03 Paź 2019
3 1 1 1 1 1
W dniach 2-3 października, na boisku Orlik przy Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku - Kamiennej odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców, turniej odbył się w ramach współzawodnictwa sportowego o puchar starosty skarżyskiego. Tytuł mistrzowski w kategorii  dziewcząt zdobyła drużyna II LO im.A.Mickiewicza, która w finale pokonała I LO im. J.Słowackiego  2:1. Wśród chłopców zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych, która wygrała w meczu o pierwsze miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych 4:0.

Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców rozegrano się w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Skarżyskiego, którego organizatorem jest Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego.

W obu turniejach wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół średnich z terenu Skarżyska-Kamiennej : I LO im.J.Słowackiego, II LO im.A.Mickiewicza, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Samochodowo - Usługowych i Zespół Szkół Transportowo - Mechatronicznych i Zespół Szkół Technicznych.  Drużyny zostały podzielone na dwie grupy z których do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny.

W mistrzostwach dziewcząt w grupie A zagrały reprezentacje:  I LO, II LO i ZSS-U, w grupie B: ZSE,ZST i ZSTM.  W wyniku spotkań grupowych do półfinałów awansowały II LO, ZSE, I LO i ZST.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym II LO pokonało ZSE 2:0, w drugim półfinale I LO pokonało ZST 5:0.  Zanim rozegrano mecz o miejsce trzecie, odbyło się spotkanie, którego stawką był miejsce 5. Zespół Szkół Transportowo Mechatronicznych pokonał Zespół Szkół Samochodowo Usługowych po serii rzutów karnych 7:6,  w regulaminowym czasie gry padł remis 2:2.

W meczu o trzecie miejsce  Zespół Szkół Technicznych  pokonał  Zespół Szkół Ekonomicznych 1:0. Mistrzem Skarżyska Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt została reprezentacja II LO im. A.Mickiewicza, która w finale pokonała  I LO im. J.Słowackiego 2:1.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Daria Kępas (II LO).

W turnieju chłopców mistrzem Skarżyska została reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych, która w meczu finałowym pokonała Zespół Szkół Ekonomicznych 4:0. W meczu o trzecie miejsce Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych pokonał I LO im. j.Słowackiego 3:0.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Jakub Ungier (ZST)

Zwycięska drużyna ZST zagrała w składzie:  Bartek Kępas, Bartek Bilski, Kacper Świercz, Jakub Ungier, Michał Pomorski, Norbert Pajek, Jacek Safian, Damian Bilski, Piotr Jastrząb, Kamil Gumulski, Kacper Sikora, Jakub Chechłowski.

Mistrzostwa Skarżyska-Kamiennej Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt