10.12.2019 Ostatnia aktualizacja 20:47, 09.12.2019

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn - Skarżysko 2019

Autor:
Dana Gameb UKS Relaks, Fot. Zbyszek Biber
Opublikowano: 17 Lis 2019
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
16 zespołów, 8 męskich i 8 damskich, rywalizowało przez dwa dni na hali MCSiR w Skarżysku-Kamiennej w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Skarżysko 2019 . Organizatorem turnieju odbywającego się po raz 5 był żeński klub siatkówki Dana Gameb UKS Relaks przy wsparciu osób prywatnych , firm i Urzędu Miasta Skarżyska -Kamiennej.

W dwóch grupach damskich (4 drużynowych) oraz dwóch grupach męskich (4 drużynowych),  w sobotę rozgrywane były mecze systemem każdy z każdym , dwa sety do 25 pkt . We wszystkich grupach w sobotnich zmaganiach rozegrano 24 mecze, które wyłoniły zwycięzców grup i kolejne miejsca. Dalsza rywalizacja toczyła się w parach ćwierćfinałowych, w których zwycięzcy awansowali już do półfinałów i walki o miejsca. 

W grupie A kobiet po rozgrywkach grupowych kolejność miejsc była następująca :

1. LIGHT SYSTEM SALON AUDIO VIDEO OPOLE 6 pkt
2. Bez Obaw Kraków 4 pkt
3. Gotowe Na Wszystko Warszawa 2 pkt
4. MDK Fabryczna Wrocław 0 pkt

Grupa B
1.  Apollo Kraków 6 pkt
2. Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko 3 pkt
3. Dream Team Łódź 2 pkt
4. AZS UJK Kielce 1 pkt

Wyniki meczy w poszczególnych grupach

Grupa  A

Light System Salon Audio Video Opole- Bez Obaw Kraków 2:0 ( 25 ;20 , 26:24)
Light System Salon Audio Video Opole- Gotowe Na Wszystko Warszawa 2 : 0 (25:20 , 25 : 16 )
Light System Salon Audio Video Opole- MDK Fabryczna Wrocław 2:0 ( 25:16 , 25:17 )
Bez Obaw Kraków - Gotowe Na Wszystko Warszawa 2 : 0 (25:23 , 25:20)
Bez Obaw Kraków - MDK Fabryczna Wrocław 2 : 0 ( 25:14 , 25:12)
Gotowe Na Wszystko Warszawa - MDK Fabryczna Wrocław 2 : 0 ( 25: 17, 25: 23)

GR B

Apollo Kraków - AZS UJK Kielce 2: 0 ( 25: 13, 25: 11)
Apollo Kraków - Dream Team Łódź 2; 0 ( 25:18, 25: 22)
Apollo Kraków - Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko 2 : 0 ( 25: 9 , 25: 20 )
AZS UJK Kielce-Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko 0 : 2 ( 20:25 ,18:25)
AZS UJK Kielce - Dream Team Łódź 1: 1 ( 19 :25 , 25: 20 )
Dream Team Łódź - Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko 1 : 1 ( 25:23 , 18;25)

Mecze ćwierćfinałowe kobiet

Light System Salon Audio Video Opole - AZS UJK KIELCE 2:0 ( 25; 19 , 25: 4)
Apollo Kraków -MDK Fabryczna Wrocław 2:0 ( 25: 8, 25; 6)
Bez Obaw Kraków - Dream Team Łódź 2:0 ( 25:12, 25:9)
Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko - Gotowe Na Wszystko Warszawa 1 : 2 ( 17:25 , 26; 24 , 11:15)

W parach półfinałowych zwyciężyły zespoły Apollo Kraków i Opola które rozegrały mecz finałowy o zwycięstwo w turnieju . Przegrane zespoły z półfinałów rozegrały mecz o 3 miejsce . Po bardzo wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie finale w stosunku 2:1 zwyciężyła drużyna Opola . Drugie miejsce zajęła ekipa Apollo Kraków a trzecie Bez Obaw Kraków po zwycięstwie 2:0 nad ekipą z Warszawy .

Kolejność  pierwszych 4 miejsc

1. Light System Salon Audio Video Opole
2. Apollo Kraków
3. Bez Obaw Kraków
4. Gotowe Na Wszystko Warszawa

W grupie C mężczyzn po rozgrywkach grupowych kolejność miejsc była następująca :

1. Volley Masters Czechowice Dziedzice 6 pkt
2. Karlab Gdynia 4 pkt
3. Siatkarze z Majami Kraków 2 pkt
4. TSSPS Tarnobrzeg 0 pkt

W grupie D kolejność miejsc była następująca :

1. Karbet Jastrząb 6pkt
2.  Fundacja Viva Atletica Łódź 4 pkt
3. Apollo Kraków 2 pkt
4. Zuzanki Warszawa 0 pkt

Wyniki meczy w poszczególnych grupach

GR C

Volley Masters Czechowice Dziedzice -Karlab Gdynia 2 : 0 ( 25:19 , 25: 23)
Volley Masters Czechowice Dziedzice - Siatkarze z Majami Kraków 2:0 ( 25:22, 25: 18)
Volley Masters Czechowice Dziedzice - TSSPS Tarnobrzeg 2:0 ( 25: 14 , 25: 12)
Karlab Gdynia- Siatkarze z Majami Kraków 2:0(25:24 ,25:19)
Karlab Gdynia -TSSPS Tarnobrzeg 2 : 0 (25: 20 , 25:16)
TSSPS Tarnobrzeg- Siatkarze z Majami Kraków 0:2 ( 22:25,18:25)

GR D

Karbet Jastrząb -Fundacja Viva Atletica Łódź 2:0 (25:19,25:23)
Fundacja Viva Atletica Łódź -Apollo Kraków 2: 0 (25:18, 25:22
Karbet Jastrząb - Apollo Kraków 2: 0 ( 25: 23,25:14)
Karbet Jastrząb - Zuzanki Warszawa 2:0 ( 25:9 ,25:18)
Fundacja Viva Atletica Łódź - Zuzanki Warszawa 2:0 (25: 15, 25:16)
Apollo Kraków - Zuzanki Warszawa 2:0 (25:16,25:12)

Mecze ćwierćfinałowe mężczyzn

Karbet Jastrząb - TSSPS Tarnobrzeg 2:0
Fundacja Viva Atletica Łódź - Siatkarze z Majami Kraków 0:2
Zuzanki Warszawa - Volley Masters Czechowice Dziedzice 0:2
Karlab Gdynia -Apollo Kraków 2:0

Pary półfinałowe

Karbet Jastrząb - Karlab Gdynia 2:1
Volley Masters Czechowice Dziedzice - Siatkarze z Majami Kraków 2:0

Mecz o miejsce 3

Karlab Gdynia - Siatkarze z Majami Kraków 2:0

Finał

Karbet Jastrząb - Volley Masters Czechowice Dziedzice 0:2

Kolejność pierwszych 4 miejsc po turnieju

1. Volley Masters Czechowice Dziedzice
2. Karbet Jastrząb
3. Karlab Gdynia
4. Siatkarze z Majami Kraków

Po zakończeniu rozgrywek z rąk właściciela firmy Gameb Pana Mariusza Gałki zespoły otrzymały puchary ufundowane przez Urząd Miasta oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz ze środków własnych klubu .

MVP TURNIEJU KOBIET została Joanna Rejno zawodniczka z Opola niegdyś zawodniczka Gwardii Wrocław występującej w PLS

MVP TURNIEJU MĘŻCZYZN został po raz kolejny zawodnik Volley Masters Kowalski Wojciech

Sponsorami naszego turnieju byli : Urząd Miasta Skarżyska Kamiennej , Pani Krystyna Lasota , Pan Kamil Rut , Zawodnicy drużyny amatorskiej piłki nożnej DZIKI , Hurtownia Materiałów budowlanych MAX , Pralnia chemiczna Tola ,Hurtownia mięsna Wanmięs , Firma Meble na Wymiar Gameb , Hotel Promień , FischerAutomotive, EUROCENTRUM Twoje Gabinety , Przyprawka.pl , DJ Tomasz Gluza .

Wszystkim sponsorom dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju , bo bez waszej pomocy niewiele byśmy zdziałali.

Podziękowania dla Mariusza Gałki , Marcina Koperwasa , Kamili Jedlińskiej , Aleksandry Domańskiej , Oliwii Dziędzieli - za pomoc jako sędziowie stolikowi.



Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Finał Współzawodnictwa Sportowego o Puchar St…

Opublikowano: 09.12.2019 19:10

Komentarzy: 0

Mikołajkowe spotkanie dla dzieci ze świetlic …

Opublikowano: 09.12.2019 18:21

Komentarzy: 1

Skarżysko-Kamienna w okresie II wojny światow…

Opublikowano: 09.12.2019 13:19

Komentarzy: 0

Zagrali dla Semafora

Opublikowano: 09.12.2019 11:41

Komentarzy: 0

Weekend cudów w powiecie skarżyskim. Pomoc ot…

Opublikowano: 09.12.2019 10:33

Komentarzy: 0

Piłkarki KSZO Ostrowiec zwyciężyły w III Turn…

Opublikowano: 08.12.2019 23:28

Komentarzy: 0

Finał „Szlachetnej Paczki” w Suchedniowie

Opublikowano: 08.12.2019 22:54

Komentarzy: 0

W przyszłym roku (wreszcie) zakończy się budo…

Opublikowano: 08.12.2019 20:12

Komentarzy: 0

HALPN: Trzecia kolejka spotkań I i II ligi

Opublikowano: 08.12.2019 19:21

Komentarzy: 0

Poznaliśmy laureatów 47. Ogólnopolskiego Turn…

Opublikowano: 08.12.2019 14:17

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +