10.12.2019 Ostatnia aktualizacja 20:47, 09.12.2019

Mistrzostwa Skarżyska Szkół Podstawowych w szachach

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 01 Gru 2019
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W dniach 27 i 29 listopada, w Szkole Podstawowej nr 13 w Skarżysku - Kamiennej, odbył się Mistrzostwa Skarżyska Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców w szachach, które wyłoniły mistrzów w kategoriach klas VI i młodszych oraz klas VII - VIII. 

Tegoroczne mistrzostwa szkół podstawowych w szachach przyniosły dużą frekwencję, w obu kategoriach wiekowych wzięło udział 70 młodych szachistów. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Górzyński, a koordynatorem mistrzostw Dariusz Frydryk. 

W kategorii klas 6 i młodszych mistrzem Skarżyska - Kamiennej został Jakub Herka ze Szkoły Podstawowej nr 7, drugie miejsce zajął Kacper Jaworski (SP 7), trzecie Wiktor Chrabąszcz (SP 5).  Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Nikola Świerczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 1, druga była Julia Bilska (SP 4), trzecia Zuzanna Makuch (SP 2). 

W kategorii klas 7-8 tytuł mistrzowski zdobył Jakub Jedynak ze Szkoły Podstawowej nr 1, drugie miejsce zajął Łukasz Szymańczyk (SP 1), trzeci był Damian Siuda (SP 9). Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Anna Aftyka ze Szkoły Podstawowej nr 13, drugie miejsce zajęła Wiktoria Kosela (SP 1), trzecie Kinga Michalska (SP 7). 

Wyniki 
KL. 7 i 8 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

CHŁOPCY 

1. Jędynak Jakub - SP nr 1 - 6,5
2. Szymańczyk Łukasz - SP nr 1 - 6,5
3. Siuda Damian - SP nr 9 - 5
4. Jasiński Piotr - SP nr 2 - 5
5. Siemieniec Krystian - SP nr 7 - 4
6. Bednarczyk Cyprian - SP nr 5 - 4
7. Sykulski Brajan - SP nr 7 - 4
8. Chechłowski Konrad - SP nr 5 - 4
9. Łyżwa Dominik - SP nr 7 - 3,5
10. Winiarski Piotr - SP nr 5 - 3
11. Krajcarz Karol - SP nr 9 - 3
12. Tomkowski Maksymilian - SP nr 9 - 2,5
13. Djament Kacper - SP nr 8 - 2,5
14. Lange Igor - SP nr 5 - 2,5
15. Rokosz Maksymilian - SP nr 8 - 2
16. Saładonis Karol - SP nr 13 - 2
17. Nowak Oskar - SP nr 8 - 2
18. Stępień Daniel - SP nr 13 - 1

Dziewczęta 

1. Aftyka Anna - SP nr 13 - 6
2. Kosela Wiktoria - SP nr 1 - 5
3. Michalska Kinga - SP nr 7 - 4
4. Dworska Amelia - SP nr 1 - 3,5
5. Garbacz Iga - SP nr 1 - 3
6. Pastuszyńska Gabriela - SP nr 7 - 3
7. Syposz Anna - SP nr 2 - 3
8. Chołojczyk Oliwia - SP nr 2 - 2,5
9. Kozłowska Katarzyna - SP nr 13 - 2,5
10. Warwas Bianka - SP nr 7 - 2
11. Depo Julia - SP nr 2 - 1,5
12. Kulig Kinga - SP nr 5 - 0 


Klasy 6 i młodsze szkół podstawowych:

Chłopcy:

1. Herka Jakub - SP nr 7 - 6,6 pkt
2. Jaworski Kacper - SP nr 7 - 6
3. Chrabąszcz Wiktor - SP nr 5 - 5
4. Pluta Dominik - SP nr 1 - 5
5. Pokrzywka Jakub - SP nr 4 - 5
6. Świerczyński Kacper - SP nr 1 - 5
7. Maziarek Ksawery - SP nr 2 - 4, 5
8. Gadecki Przemysław - SP nr 9 - 4
9. Ruszkowski Stanisław - SP nr 2 - 4
10. Kłak Piotr - SP nr 4 - 4
11. Wroński Igor - SP nr 5 - 4
12. Soból Cezary - SP nr 9 - 4
13. Piotrowski Dominik - SP nr 13 - 4
14. Piętak Bartosz – SP nr 9 - 3,5
15. Bugajski Maciej - SP nr 9 - 3,5
16. Krysiński Mikołaj - SP nr 7 - 3,5
17. Klepner Michał - SP nr 9 - 3
18. Żmijewski Leon - SP nr 9 - 3
19. Małecki Mateusz - SP nr 8 - 3
20. Łuckiewicz Szymon - SP nr 8 - 3
21. Fornalik Patryk - SP nr 7 - 3
22. Brzoza Kacper - SP nr 13 - 3
23. Pikor Krzysztof - SP nr 1 - 2,5
24. Adamczyk Jakub - SP nr 13 - 2,5
25. Jankiewicz Adrian - SP nr 8 - 2,5
26. Górzyński Wiktor - SP nr 2 - 2
27. Socha Wiktor - SP nr 8 - 2
28. Bakalarz Marcel - SP nr 5 - 1,5
29. Kęczkowski Olgierd - SP nr 13 - 1,5
30. Kłuś Aleksander - SP nr 13 - 1

Dziewczęta:

1.Świerczyńska Nikola - SP nr 1 - 8,5
2.Bilska Julia - SP nr 4 - 7,5
3.Makuch Zuzanna - SP nr 2 - 5,5
4.Wróbel Anna - SP nr 7 - 5,5
5.Syposz Maria - SP nr 2 - 5
6.Rurarz Liliana - SP nr 7 - 5
7.Kozłowska Katarzyna - SP nr 13 - 4
8. Słoń Wiktoria - SP nr 4 - 2
9.Ziętek Prescilla - SP nr 1 - 1
10. Gadecka Alicja - SP nr 9 - 1



Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Finał Współzawodnictwa Sportowego o Puchar St…

Opublikowano: 09.12.2019 19:10

Komentarzy: 0

Mikołajkowe spotkanie dla dzieci ze świetlic …

Opublikowano: 09.12.2019 18:21

Komentarzy: 1

Skarżysko-Kamienna w okresie II wojny światow…

Opublikowano: 09.12.2019 13:19

Komentarzy: 0

Zagrali dla Semafora

Opublikowano: 09.12.2019 11:41

Komentarzy: 0

Weekend cudów w powiecie skarżyskim. Pomoc ot…

Opublikowano: 09.12.2019 10:33

Komentarzy: 0

Piłkarki KSZO Ostrowiec zwyciężyły w III Turn…

Opublikowano: 08.12.2019 23:28

Komentarzy: 0

Finał „Szlachetnej Paczki” w Suchedniowie

Opublikowano: 08.12.2019 22:54

Komentarzy: 0

W przyszłym roku (wreszcie) zakończy się budo…

Opublikowano: 08.12.2019 20:12

Komentarzy: 0

HALPN: Trzecia kolejka spotkań I i II ligi

Opublikowano: 08.12.2019 19:21

Komentarzy: 0

Poznaliśmy laureatów 47. Ogólnopolskiego Turn…

Opublikowano: 08.12.2019 14:17

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +