Mikołajkowy Turniej Pływacki
W piątek, 13 grudnia, na pływalni Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbył się Mikołajkowy Turniej Pływacki, w turnieju wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych, w sumie wystartowało blisko 200. zawodników.
Rywalizowano na kilku dystansach, klasy I -IV pływały 25 metrów stylem dowolnym, pozostałe klasy musiały przepłynąć dystans 50 metrów stylem klasycznym oraz dowolnym, szkoły podstawowe wystawiły również sztafety, które miały do przepłynięcia 8x25 metrów. Rywalizowano również w kategorii klas V-VIII (na dystansach 50 i 100 metrów). Do każdej konkurencji szkoła mogła zgłosić dowolną ilość zawodników, jeden uczeń mógł wystartować w jednej konkurencji oraz w sztafecie. Do punktacji drużynowej liczono wynik pierwszej czwórki zawodników w każdej konkurencji.
We wszystkich konkurencjach zawodnicy pływali na czas, o zajęciu poszczególnych miejsc na podium w danej kategorii wiekowej decydowały najlepsze pomiary czasowe. Organizatorem Mikołajkowego Turnieju Pływackiego było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej.
Wyniki Mikołajkowego Turnieju Pływackiego
Klasy I 25 metrów z deską (dziewczyny)
1. Wiktoria Minda (SP Prywatna)
2. Amelia Dróżdż (SP Prywatna)
3. Maja Ruszkowska (SP 1)
Klasa II 25 metrów styl dowolny z deską (dziewczęta)
1. Olga Łyżwa (SP Prywatna)
2. Laura Lewandowska (SP Prywatna)
3. Paulina Pabisek (SP 8 )
Klasa II 25 metrów z deską (chłopcy)
1. Adam Bąk (SP 1)
2. Maksymilian Brzeziński (SP 13)
3. Wojciech Krupa (SP Prywatna)
Klasa II 25 metrów styl dowolny (chłopcy)
1. Antek Krogulec (Szydłowiec)
2. Aleksander Kapłański (SP Prywatna)
3. Tymon Odorowski (SP 1)
Klasa I 25 metrów styl dowolny (chłopcy)
1.Krzysztof Zalewski (SP8)
2. Bartosz Rafalski (SP13)
3.Zofia Kępa (SP13)
Klasy II styl dowolny (dziewczęta)
1. Natalia Olejarz (SP Prywatna)
2. Lena Dąbrowska (SP Prywatna)
3. Gabriela Busiek (SP 5)
Klasa III 25 metrów styl dowolny (dziewczęta)
1. Kamila Konkol (SP13)
2. Gabriela Krupa (SP13)
3. Anna Bajon (SP5)
Klasa III 25 metrów styl dowolny (chłopcy)
1. Jan Nowakowski (SP Prywatna)
2. Filip Suchański (SP 5)
3. Kacper Kaczmarczyk (SP1)
Klasa IV 25 metrów styl dowolny (chłopcy)
1.Fabian Wentrych (SP1)
2.Michał Chuchała (SP1)
3.Jakub Wróbel (SP Prywatna)
Klasa IV 25 metrów styl dowolny (dziewczęta)
1. Zofia Lipiec (SP 5)
2. Antonina Wrona (SP Bliżyn)
3. Izabela Szmidt (SP13)
Sztafeta 8x25 metrów
1.SP 13
2.SP Prywatna
3. SP 1
4. SP 5 I
5. SP 5 II
Klasa V styl dowolny (chłopcy)
1. Maciej Nalej (SP1)
2. Igor Mosiołek (SP8)
3. Aleksander Chęciński (Szydłowiec)
Klasa V 50 metrów styl dowolny (dziewczęta)
1.Patrycja Karbownik (SP 5)
2. Lena Włudarczyk (SP Prywatna)
3. Róża Włodarczyk (SP Prywatna)
Klasa V styl klasyczny (dziewczęta)
1.Julia Dołęga (SP1)
2. Marta Pietrasiewicz (SP5)
3.Julia Lisowska (SP 5)
Klasa V 50 metrów styl klasyczny (chłopcy)
1. Marcel Bakalarz (SP 5)
2. Wiktor Adamczyk (SP5)
3. Olaf Nowak (SP1)
Klasa VI 50 metrów styl dowolny (dziewczęta)
1. Adrianna Minda (SP Prywatna)
2. Maja Gula (SP1)
3. Zuzanna Gołdyn (SP 1)
Klasa VI 50 metrów styl dowolny (chłopcy)
1. Patryk Kapłański (SP Prywatna)
2. Maciej Zalewski (SP 8)
3. Karol Jamroz (SP 1)
Klasa VI 50 styl klasyczny (chłopcy)
1. Igor Bracha (SP5)
2. Mateusz Surowski (SP 5)
Klasa VI 50 metrów styl klasyczny (dziewczęta)
1. Oliwia Jedlińska (SP5)
2. Maria Wnuk (SP 5)
3. Maria Winet (SP5)
Klasa VII 50 metrów styl dowolny (chłopcy)
1. Piotr Winiarski (SP5)
2. Adrian Czyż (SP13)
3. Miłosz Wrona (Bliżyn)
Klasa VII 50 metrów styl klasyczny (dziewczęta)
1. Nikola Dąbrowa (SP5)
2. Kinga Wróbel (SP5)
3. Patrycja Półtorak (SP5)
Klasa VII 50 metrów styl grzbietowy (dziewczyny)
1. Julia Biegaj (SP5)
2. Anna Kulik (SP5)
3. Anna Gula (SP5)
Klasa VII 100 metrów styl dowolny (dziewczęta)
1. Julia Miernik (SP Prywatna)
2. Martyna Ciuk (SP 1)
3. Natalia Krakowiak (SP5)
Klasa VIII 50 metrów styl dowolny (dziewczęta)
1. Kamila Ludew (SP5)
2. Julia Pietrasiewicz (SP 5)
3. Anna Janiszewska (SP1)
Klasa VIII 50 metrów styl dowolny (chłopcy)
1.Daniel Adamczyk SP5)
2.Michał Kołaczewski (SP5)
3. Marcel Sochacki (SP1)
Klasa VIII 50 metrów styl klasyczny (dziewczęta)
1.Luiza Marzec (SP5)
2.Sandra Misiak (SP 5)
3.Hanna Lubecka (SP5)
Klasa VIII 50 metrów styl grzbietowy (dziewczęta)
1. Wiktoria Sieczka (SP5)
2. Natalia Zugaj (SP5)
3. Anna Szczytowska (SP5)
Klasa VIII 50 metrów styl grzbietowy (chłopcy)
1.Jakub Toure (SP5)
2.Oskar Snopek (SP5)
3.Wiktor Liśkiewicz (SP5)
Klasyfikacja drużynowa
1. Szkoła Podstawowa nr 5
2. Prywatna Szkoła Podstawowa
3. Szkoła Podstawowa nr 1
skomentowany przez: Koalicjant
skomentowany przez: Zdzisek
skomentowany przez: Kate
skomentowany przez: Gość
skomentowany przez: Gość
skomentowany przez: trew