29.02.2020 Ostatnia aktualizacja 22:44, 28.02.2020
  • a5

Puchar Powstańców Styczniowych w Mostkach

Opublikowano: 26 Sty 2020
5 1 1 1 1 1
Blisko 250. zawodników z całej Polski wzięło udział w Zawodach o Puchar Powstańców Styczniowych, który odbyły w niedzielę,  26 stycznia w Mostkach k/Suchedniowa. Organizatorem imprezy było Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego MTBCross przy pomocy Urzędu Miasta i Gminy Suchedniów oraz Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego.

Celem imprezy było upamiętnienie Patriotów Powstania Styczniowego, popularyzacja biegania i jazdy na rowerze jako aktywnego wypoczynku w terenie, promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych regionu Świętokrzyskiego, propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnej rekreacji.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka wariantów tras.  Odbyły się zawody rowerowe  MTB (dystans 37 km), bieg na 10 kilometrów - Dyszka i Półmaraton (23 km). Pogoda była wręcz idealna do rywalizacji, na starcie wszystkich konkurencji stanęło blisko 250.  zawodników i zawodniczek.

Zawody rowerowe zwyciężył Grzegorz Mazur (METROBIKES.PL), drugi był Jarosław Kleczaj (Bikeshop Radom), na trzecim miejscu uplasował się Rafał Oleś ze Skarżyska-Kamiennej (Team Hurom). Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Wiewiór - Aksamit, druga była Wioleta Żaczek, trzecie miejsce zajęła Agata Pasternak.

W biegu na 10 kilometrów zwyciężył Damian Stachura , drugie miejsce zajął Patryk Kaliński, trzeci był Tomasz Świerczyński (STS Skarżysko). W kategorii kobiet zwyciężyła  Anna Sadza,, druga była Zuzanna Gajek, trzecia Agnieszka Kujawska.

Półmaraton Mostki zwyciężył Michał Jagieło (Iłża Pędzi), drugi był Zbigniew Dulęba ze Skarżyska-Kamiennej, trzeci był Michał Kolaszt (Iłża Pędzi). Wśród kobiet najlepsza okazała się  Marta Gajęcka, drugie miejsce zajęła Anna Brzezińska (Wolbrom Team), trzecia była Anna Stegner (Spartanie Dzieciom).

Wyniki MTB

Wyniki Dyszka

Wyniki Półmaraton

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych biegów puchary i nagrody. Start i meta usytuowane były koło Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach. Na mecie czekał na zawodników ciepły posiłek i punkt energetyczny.