11.08.2020 Ostatnia aktualizacja 13:07, 10.08.2020

Zawieszone rozgrywki, nie zagra IV liga piłki nożnej oraz inne dyscypliny

Autor:
Z.B, szpn.pl, szps.pl
Opublikowano: 12 Mar 2020
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W czwartek, 12 marca 2020 roku, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu PZPN, mające na celu podjęcie uchwały w sprawie zasad postępowania na wypadek braku możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium RP w sezonie 2019/2020 w związku z decyzją organów państwowych.

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, na podstawie art. 36 § 1 pkt 10) Statutu PZPN postanawia się, co następuje:

1. Mecze Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i drugiej ligi będą rozgrywane zgodnie z terminarzem rozgrywek.
2. Rozgrywki III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają zawieszone do dnia 29 marca 2020 r. włącznie.

Mając na uwadze powyższe, jak również, uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, w trosce o zdrowie zawodników, trenerów oraz działaczy piłkarskich, Zarząd ŚZPN podjął decyzje o zawieszeniu do dnia 29 marca 2020 r. (włącznie) rozgrywek piłkarskich na terenie województwa Świętokrzyskiego, obejmujących IV lige Świętokrzyską oraz ligi niższe. Decyzja dotyczy również wszelkiego rodzaju zajęć:

- Mobilnej Akademii Młodych Orłów;
- Akademii Młodych Orłów w Kielcach i Sandomierzu;
- turniejów organizowanych dla grup młodzieżowych;
- kursów trenerskich.

Przypomnijmy, że w najbliższą sobotę, piłkarze Granatu Skarżysko mieli zmierzyć się z AKS Busko Zdrój, natomiast Orlicz Suchedniów z GKS Rudki. Zawieszenie rozgrywek to jedno. Piłkarze Granatu na dzień dzisiejszy nie mają gdzie trenować, obiekty na których trenują na co dzień zostały zamknięte. Najprawdopodobniej piłkarze dostaną indywidualne plany treningowe.


Nie zagrają siatkarze, tenisiści, badmintoniści ....


Rozgrywki Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej nie są jedynymi, które zostały zawieszone. Swoje rozgrywki zawiesiło większość związków sportowych. Dzisiaj miało odbyć się pierwsze spotkanie finałowe Świętokrzyskiej III Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy Daną Gameb UKS Relaks i SMS Ostrowiec Świętokrzyski.

 Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej w Kielcach w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-2, na podstawie decyzji władz państwowych i lokalnych, a w szczególności braku dostępu do sal gimnastycznych w szkołach oraz obiektów sportowych w miastach, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, postanowił zawiesić do odwołania od dnia dzisiejszego wszystkie rozgrywki w województwie świętokrzyskim rozgrywane w ramach ŚZPS – (III i IV Ligi seniorskie).  Rozgrywki zostają przełożone do odwołania.

Rozgrywki ligowe i turniejowe zawiesił Polski Związek Badmintona i Polski Związek Tenisa Stołowego. Tak więc w najbliższym czasie badmintoniści Orlicza Suchedniów nie zgrają w żadnym turnieju, zawieszone są tez rozgrywki I ligi tenisa stołowego, w której występują tenisiści Global Pharama Orlicz 1924 Suchedniów. Odwołany został również finał europejskich pucharów TT Inter Cup, w który suchedniowianie mają zagrać z włoską drużyną ASC TT Sarnthein Raiffeisen. Mecz finałowy miał odbyć  się w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Sienkiewicza 34.

Zawieszone zostały również rozgrywki Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego (do rozegrania zostały dwie kolejki) i Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej (do rozegrania została jedna kolejka) organizowane przez MCSiR w Skarżysku. Wszystkie zawody szkolne szkół podstawowych i średnich również zostały zawieszone. 

Większość klubów sportowych działających w naszym mieście oraz szkółki piłkarskie zawiesiły prowadzenie zajęć do odwołania. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 10.08.2020 15:07

Komentarzy: 0

Zlot zabytkowych aut i motocykle nad bliżyńsk…

Opublikowano: 10.08.2020 11:41

Komentarzy: 0

XLII Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej w…

Opublikowano: 07.08.2020 11:15

Komentarzy: 12

Zakończył się II etap budowy ulicy Ponurego

Opublikowano: 06.08.2020 14:32

Komentarzy: 6

Środki na zakup busa dla Powiatowego Środowis…

Opublikowano: 06.08.2020 14:24

Komentarzy: 1

Zaczęło się od dymiącej rury wydechowej

Opublikowano: 06.08.2020 13:53

Komentarzy: 3

Ćwiczenia skarżyskich strażaków na terenie Na…

Opublikowano: 06.08.2020 11:05

Komentarzy: 0

Za co kochamy oleje tłoczone na zimno?

Opublikowano: 06.08.2020 10:10

Komentarzy: 0

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 05.08.2020 15:04

Komentarzy: 0

Ulica Leśna w budowie

Opublikowano: 05.08.2020 13:17

Komentarzy: 17

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne