23.06.2021 Ostatnia aktualizacja 12:15, 23.06.2021

 

Pucharowy mecz Granatu z KSZO bez kibiców !

Autor:
Z.B, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 30 Cze 2020
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W najbliższą sobotę, Granat Skarżysko zmierzy się w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie odbędzie się na stadionie Granatu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach podał zasady organizacji meczów w ramach rozgrywek Pucharu Polski w czasie stanu epidemii COVID 19. Najważniejsza z zasad, która obowiązuje do odwołania, jest brak kibiców na stadionie.

Drużyna z Ostrowca to zwycięzca ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W finale na Suzuki Arena w Kielcach drużyna KSZO pokonała Granat Skarżysko 3:1.
Sobotnie spotkanie jest doskonałą okazję do rewanżu za przegrany finał. Faworytem tego spotkania są ostrowczanie, którzy na co dzień występują w III lidze. Jednak piłka nożna rządzi się swoimi prawami i niespodzianki są możliwie.

Na ten mecz z utęsknieniem czekali sympatycy skarżyskiego Granatu, dla których byłby to pierwsze wydarzenie o stawkę po odmrożeniu obostrzeń związanych z koronawirusem. Niestety Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach podjął decyzję, że ze względu na zagrożenie, mecze rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN odbywają się bez udziału publiczności do odwołania.

Wśród wytycznych jakie opublikował ŚZPN odnośnie organizacji meczów Pucharu Polski czytamy m.in:

Wszystkie osoby znajdujące się na stadionie zobowiązane są do przestrzegania przepisów prawa powszechnego dotyczącego przestrzegania reżimu higienicznego, w szczególności zobowiązane są do zakrywania ust i nosa.

Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni są jedynie zawodnicy uczestniczący w grze, trener udzielający wskazówek oraz sędziowie w trakcie zawodów i rozgrzewki. Wszystkie pozostałe osoby znajdujące się na terenie organizowanych zawodów muszą przestrzegać przepisów w zakresie zakrywania ust i nosa (w tym zawodnicy rezerwowi i inne osoby przebywające na ławce rezerwowych).

Ustala się, iż w trakcie zawodów na stadionie / terenie zawodów mogą przebywać jedynie osoby niezbędne dla prawidłowej organizacji zawodów, w tym zawodnicy, sztaby trenerskie, sędziowie, niezbędni przedstawiciele klubów piłkarskich, przedstawiciele mediów (prasa – do 10 osób, foto – do 10 osób), służby medyczne, policja, straż pożarna, koordynator ds. bezpieczeństwa, pracownicy służby porządkowej oraz przedstawiciele podmiotów organizujących rozgrywki.

Pracownicy służby porządkowej zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos oraz rękawiczek.

Organizator rozgrywek upoważniony jest do kontrolowania prawidłowej organizacji zawodów (w tym do kontroli list osób uprawnionych do przebywania na obiekcie) i jest upoważniony do podejmowania decyzji odnośnie obecności poszczególnych osób na stadionie/terenie zawodów.

Klub – gospodarz jest zobowiązany do zabezpieczenia stadionu / terenu zawodów przed nieuprawnionym wejściem publiczności oraz jakichkolwiek osób postronnych na jego teren.

Rekomenduje się podejmowanie przez kluby wszelkich działań zachęcających kibiców do pozostania w domach i nie gromadzenia się w związku z organizacją danego meczu piłkarskiego. W ocenie organizatorów rozgrywek pozwoli to na szybsze zakończenie stanu epidemii i jak najszybszy powrót kibiców na mecze.

Kluby są upoważnione do podejmowania wszelkich dodatkowych działań zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa osób obecnych na stadionie, w szczególności są upoważnione do odmowy wstępu osobom / usuwania ze stadionu osób, które nie przestrzegają zaleceń dotyczących higienicznych środków ostrożności.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Powszechny spis bocianów

Opublikowano: 23.06.2021 14:15

Komentarzy: 0

Odpowie za znieważenie policjantów

Opublikowano: 23.06.2021 13:37

Komentarzy: 0

Weź udział w rajdzie pieszym "Wszystkie …

Opublikowano: 23.06.2021 11:13

Komentarzy: 0

Trwają zapisy do Wakacyjnego Turnieju Piłkars…

Opublikowano: 22.06.2021 15:57

Komentarzy: 0

16 propozycji inwestycji złożono w naborze wn…

Opublikowano: 22.06.2021 14:55

Komentarzy: 4

„Pocałuj i jedź” – specjalne zatoczki dla rod…

Opublikowano: 22.06.2021 12:39

Komentarzy: 3

Skarżysko się szczepi. W piątek ruszą szczepi…

Opublikowano: 22.06.2021 12:11

Komentarzy: 0

Zapraszamy na Letni Marszobieg Powiatowy

Opublikowano: 22.06.2021 11:45

Komentarzy: 0

11 medali i trzecie miejsce drużynowo zawodn…

Opublikowano: 21.06.2021 23:22

Komentarzy: 0

Rondo w Suchedniowie oficjalne otwarte

Opublikowano: 21.06.2021 16:43

Komentarzy: 8

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne