13.08.2020 Ostatnia aktualizacja 19:01, 12.08.2020

Pucharowy mecz Granatu z KSZO bez kibiców !

Autor:
Z.B, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 30 Cze 2020
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W najbliższą sobotę, Granat Skarżysko zmierzy się w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie odbędzie się na stadionie Granatu. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach podał zasady organizacji meczów w ramach rozgrywek Pucharu Polski w czasie stanu epidemii COVID 19. Najważniejsza z zasad, która obowiązuje do odwołania, jest brak kibiców na stadionie.

Drużyna z Ostrowca to zwycięzca ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W finale na Suzuki Arena w Kielcach drużyna KSZO pokonała Granat Skarżysko 3:1.
Sobotnie spotkanie jest doskonałą okazję do rewanżu za przegrany finał. Faworytem tego spotkania są ostrowczanie, którzy na co dzień występują w III lidze. Jednak piłka nożna rządzi się swoimi prawami i niespodzianki są możliwie.

Na ten mecz z utęsknieniem czekali sympatycy skarżyskiego Granatu, dla których byłby to pierwsze wydarzenie o stawkę po odmrożeniu obostrzeń związanych z koronawirusem. Niestety Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach podjął decyzję, że ze względu na zagrożenie, mecze rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN odbywają się bez udziału publiczności do odwołania.

Wśród wytycznych jakie opublikował ŚZPN odnośnie organizacji meczów Pucharu Polski czytamy m.in:

Wszystkie osoby znajdujące się na stadionie zobowiązane są do przestrzegania przepisów prawa powszechnego dotyczącego przestrzegania reżimu higienicznego, w szczególności zobowiązane są do zakrywania ust i nosa.

Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni są jedynie zawodnicy uczestniczący w grze, trener udzielający wskazówek oraz sędziowie w trakcie zawodów i rozgrzewki. Wszystkie pozostałe osoby znajdujące się na terenie organizowanych zawodów muszą przestrzegać przepisów w zakresie zakrywania ust i nosa (w tym zawodnicy rezerwowi i inne osoby przebywające na ławce rezerwowych).

Ustala się, iż w trakcie zawodów na stadionie / terenie zawodów mogą przebywać jedynie osoby niezbędne dla prawidłowej organizacji zawodów, w tym zawodnicy, sztaby trenerskie, sędziowie, niezbędni przedstawiciele klubów piłkarskich, przedstawiciele mediów (prasa – do 10 osób, foto – do 10 osób), służby medyczne, policja, straż pożarna, koordynator ds. bezpieczeństwa, pracownicy służby porządkowej oraz przedstawiciele podmiotów organizujących rozgrywki.

Pracownicy służby porządkowej zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos oraz rękawiczek.

Organizator rozgrywek upoważniony jest do kontrolowania prawidłowej organizacji zawodów (w tym do kontroli list osób uprawnionych do przebywania na obiekcie) i jest upoważniony do podejmowania decyzji odnośnie obecności poszczególnych osób na stadionie/terenie zawodów.

Klub – gospodarz jest zobowiązany do zabezpieczenia stadionu / terenu zawodów przed nieuprawnionym wejściem publiczności oraz jakichkolwiek osób postronnych na jego teren.

Rekomenduje się podejmowanie przez kluby wszelkich działań zachęcających kibiców do pozostania w domach i nie gromadzenia się w związku z organizacją danego meczu piłkarskiego. W ocenie organizatorów rozgrywek pozwoli to na szybsze zakończenie stanu epidemii i jak najszybszy powrót kibiców na mecze.

Kluby są upoważnione do podejmowania wszelkich dodatkowych działań zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa osób obecnych na stadionie, w szczególności są upoważnione do odmowy wstępu osobom / usuwania ze stadionu osób, które nie przestrzegają zaleceń dotyczących higienicznych środków ostrożności.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Granatowi się nie odmawia. Marcin Kołodziejcz…

Opublikowano: 12.08.2020 20:49

Komentarzy: 0

Powiat przekazał 45 tysięcy złotych WTZ …

Opublikowano: 12.08.2020 13:16

Komentarzy: 0

Marcin Kołodziejczyk został nowym trenerem Gr…

Opublikowano: 11.08.2020 22:31

Komentarzy: 0

W "Piątce" będzie platforma dla ni…

Opublikowano: 11.08.2020 14:46

Komentarzy: 2

Poznaliśmy wyniki matur. II LO i ZSTM z najle…

Opublikowano: 11.08.2020 14:04

Komentarzy: 4

Nóż w rękach napastnika

Opublikowano: 11.08.2020 13:33

Komentarzy: 1

Strażacy uratowali uwięzioną kunę

Opublikowano: 11.08.2020 13:24

Komentarzy: 0

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 10.08.2020 15:07

Komentarzy: 0

Zlot zabytkowych aut i motocykle nad bliżyńsk…

Opublikowano: 10.08.2020 11:41

Komentarzy: 4

XLII Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej w…

Opublikowano: 07.08.2020 11:15

Komentarzy: 12

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne