28.10.2020 Ostatnia aktualizacja 15:23, 27.10.2020

Jakub Bilski z tytułem mistrza Polski w kickboxingu

Autor:
UKS Relaks
Opublikowano: 07 Wrz 2020
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Długo oczekiwana przez zawodników i trenerów tegoroczna rywalizacja o medale i tytuły w kickboxingu w końcu ruszyła, dając szansę na sprawdzenie poziomu przygotowań w tym, jakże nietypowym sezonie zakłóconym przez epidemię wirusa COVID-19. Pierwsze w tym roku Mistrzostwa Polski rozegrali w dniach 5 i 6 września kadeci starsi w formulach: pointfighting i light contact. Miejscem ich rywalizacji było miasto Krynica-Zdrój do którego przyjechali zawodnicy i zawodniczki z 43 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Kickboxingu. Wśród zgłoszonych klubów nie mogło zabraknąć UKS Relaks-II LO z jedynym swoim reprezentantem - Jakubem Bilski, który występował w roli obrońcy tytułu Mistrza Polski z ubiegłego roku.

Jakub Bilski i trener Piotr Lubecki zainteresowani byli jedynie rywalizacją w formule light contact, do której zgłosiło się 67 zawodników i 53 zawodniczki. Frekwencja była wyraźnie niższa od ubiegłorocznej powodem czego, jak można się domyślać, było panujące zagrożenie epidemiczne. Podobnie jak w ubiegłym roku Jakub rywalizował w kategorii -63 kg a pierwszym jego rywalem był Jakub Bober (KSW Łuków). Na dystansie dwóch rund dominującą stroną był nasz zawodnik, co przyniosło bezproblemowe zwycięstwo i awans do półfinału. Tam zmierzył się z Maksymilianem Życińskim (AZS AWF Warszawa). Przed walką wydawało się, że warszawianin postawi wysokie wymagania. Jednak z przebiegu walki okazało się zgoła co innego. Nie wytrzymał on wymogów jakie narzucił Jakub Bilski i w ten sposób nasz zawodnik wygrał drugą walkę i przeszedł do finału.

Przed walką finałową, można byłoby sądzić, że będzie to ze strony Jakuba jedynie formalność. Przeciwnikiem był Filip Suder (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Wieliczka), zawodnik niezbyt błyskotliwy technicznie, jednakże dorównujący wzrostem i zasięgiem naszemu zawodnikowi, posiadający zalety w postaci swobody w wyprowadzaniu kopnięć. Pomimo, że wzbudził nimi wzmożoną czujność u Jakuba to jednak popełnił zasadniczy błąd jakim było narzucenie szaleńczego tempa walki w pierwszej rundzie. Jakub nie mając z tym problemów, w drugiej rundzie skutecznie punktował wymęczonego przeciwnika powiększając przewagę i w efekcie wygrywając walkę finałową.

Tytuł Mistrza Polski, tym razem na rok 2020, ponownie powędrował w ręce Jakuba Bilskiego.

Zawody te były pewnym sprawdzianem przed debiutem jaki czeka naszego zawodnika w walkach pełno kontaktowych podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule Low Kick. Mistrzostwa te odbędą się w Starachowicach 19 i 20 września. Gorąco zapraszamy do kibicowania.Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Drugie srebro mistrzostw Polski dla Kingi Wiś…

Opublikowano: 27.10.2020 16:18

Komentarzy: 0

II Turniej Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej Dzi…

Opublikowano: 27.10.2020 15:28

Komentarzy: 0

Robert Dąbrowski na podium Mistrzostw Polski …

Opublikowano: 26.10.2020 21:18

Komentarzy: 0

Małżeństwo Czarneckich zwyciężyło w XVIII Mar…

Opublikowano: 26.10.2020 20:58

Komentarzy: 0

69 nowych zachorowań na COVID-19 w powiecie s…

Opublikowano: 26.10.2020 14:03

Komentarzy: 3

Coraz bliżej otwarcia michniowskiego Mauzoleu…

Opublikowano: 26.10.2020 13:16

Komentarzy: 4

W Skarżysku odbył się protest kobiet

Opublikowano: 25.10.2020 18:02

Komentarzy: 31

14 medali Skarżyskiego Klubu Sportów Walki na…

Opublikowano: 25.10.2020 11:36

Komentarzy: 0

Błażej Miller zapewnił zwycięstwo Granatowi w…

Opublikowano: 24.10.2020 16:16

Komentarzy: 0

Ulice Dzielna i Hubala do przebudowy

Opublikowano: 22.10.2020 14:48

Komentarzy: 8

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne