25.10.2020 Ostatnia aktualizacja 17:02, 25.10.2020

Chłopcy z "Jedynki" Mistrzami Województwa w Biegach Sztafetowych oraz Sztafecie Szwedzkiej.Dziewczęta z brązowymi medalami

P.Nowak, Fot. SP 1
Opublikowano: 14 Paź 2020
1 1 1 1 1
W dniu 12.10.2020 w Kielcach na stadionie lekkoatletycznym im. L.Drogosza odbyły się Finały Wojewódzkie w Biegach Sztafetowych 4×100m oraz Sztafeta Szwedzka 100m,200m,300m,400m o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dziewcząt i chłopców.

W rywalizacji chłopców z rocznika 2008 i młodsi sztafeta chłopców Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Olaf Nowak, Maciej Nalej, Tymoteusz Suwała oraz Szymon Kartasiński zdobyli Mistrzostwo Województwa zarówno w sztafecie 4×100m oraz w sztafecie Szwedzkiej!!! Druga sztafeta Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Wiktor Wanowski, Aleksander Kozłowski, Piotr Misztal oraz Wiktor Błaszczyk stanęła na 3 najniższym stopniu podium w sztafecie 4×100 oraz sztafecie Szwedzkiej.

W rywalizacji dziewcząt z rocznika 2008 i młodsze dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w sztafecie 4×100m oraz sztafecie Szwedzkiej w składzie: Nikola Dargiel, Maja Oleksiak, Maja Miernik, Julia Dolęga zajęły 3 miejsce.

Natomiast druga ze sztafet w składzie:  Lena Ostrowska, Łucja Półtorak, Ida Jemielniak i Sandra Mamla zajęły 4 miejsce w obu sztafetach.

Wielkie gratulacje dla wszystkich za rywalizację pomimo nie sprzyjających warunków pogodowych!!! Opiekunem sztafet dziewcząt była Pani Monika Łapaj a sztafet chłopców był Pan Piotr Nowak.

W dniu 06.10.2020r. w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych 6×800m dziewcząt z rocznika 2008 i młodsze. Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 zajęły 3 miejsce zdobywając brązowych medal. W biegu wzięło udział 12 drużyn z całego województwa.

Skład sztafety to: Ida Jemielniak, Maja Miernik, Julia Dolęga, Nikola Dargiel, Maja Oleksiak, Łucja Półtorak. Opiekunem drużyny była Pani Monika Łapaj