25.10.2020 Ostatnia aktualizacja 17:02, 25.10.2020

Karatecy SKSW Skarżysko najlepsi w ogólnopolskim turnieju karate Skarżysko - Kamienna Cup 2020

Z.B, Foto:Zbyszek Biber, M.S
Opublikowano: 18 Paź 2020
1 1 1 1 1
W sobotę, 17 października, w hali sportowej MCSiR przy ul. Sienkiewicza 34 odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Skarżysko-Kamienna CUP, którego organizatorem był Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, Urząd Miasta Skarżyska - Kamiennej oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji przy udziale Partnerów Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Firma Wtórpol Leszek Wojteczek. Hektor Sport Pan Dariusz Jęcek.

Do tej pory skarżyski turniej karate miał rangę międzynarodową, z uwagi na pandemię tegoroczna edycja była tylko ogólnopolska. Turniej zorganizowano z wytycznymi obowiązującymi w strefie czerwonej,

Zanim zawodnicy rozpoczęli sportową rywalizację odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, podczas którego podziękowano osobom i instytucjom, dzięki którym turniej doszedł do skutku. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Remigiusz Karpiński, prezesowi PFKS Później przyszedł na rywalizację sportową w kilkunastu kategoriach wiekowych, po ponad trzygodzinnych walkach wyłonieni zostali zwycięzcy.

Duży sukces organizacyjny i sportowy osiągnął Skarżyski Klub Sportów Walki "Kyokushin-Karate". Podopieczni trenera Zbigniewa Zaborskiego po raz kolejny zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej, drugie miejsca zajęli karatecy KK Radzymin, na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej uplasowali się zawodnicy BKKK Bartoszyce.

SKSW „Kyokushin-Karate” ogólnie zdobył 15 medali w tym 8 medali złotych, 3 medale srebrne i 4 medale brązowe oraz złoty medal Drużynowy. Julia Domagała została wybrana przez kapitułę sędziów najlepszą zawodniczką turnieju.