04.12.2020 Ostatnia aktualizacja 18:18, 03.12.2020

Podział punktów w Suchedniowie. Orlicz zremisował z Wierną

Opublikowano: 14 Lis 2020
1 1 1 1 1
W 19. kolejce spotkań świętokrzyskiej IV ligi piłkarze  Orlicza Suchedniów  podejmowali u siebie drużynę Wiernej Małogoszcz, podopieczni trenera Łukasz Ubożaka podzielili się punktami w rywalem remisując 1:1. Bramkę dla biało - niebieskich strzelił Grzegorz Skarbek.

Pierwsza połowa wyrównana, gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia bramki, jedna z nich zakończyła się bramką. W 24 minucie Grzegorz Skarbek strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Świetną okazję też miał Mateusz Tumulec. Wierne też była blisko zdobycia bramki, ale na posterunku był Oleksji Shram.

W drugich 45. minutach lepiej prezentowali się goście, zwłaszcza na początku drugiej odsłony, w 53. minucie po błędzie jednego z obrońców Orlicza Mateusz Fryc wyrównał stan spotkania. Kilka minut później Wierna strzeliła drugą bramkę, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i strzelca bramki, z tą decyzją długo nie mógł się pogodzić sztab szkoleniowy gości. W końcówce meczu gospodarze próbowali strzelić zwycięską bramkę, jednak  mimo kilku okazji zabrakło „tego” ostatniego podania, które otworzyło by drogę do bramki rywali.

Piłkarze Orlicza po tym remisie stracili fotel lidera na rzecz GKS-u Nowiny, który przynajmniej do jutra będzie na pierwszym miejscu w tabeli.  Jeśli Czarni Połaniec wygrają jutrzejsze spotkanie z Alitem Ożarów spędzą zimę na pierwszym miejscu i zepchną  Orlicz na trzecie miejsce.

- Jest duży niedosyt, bo mecz był zmienny dla nas. W pierwszej połowie bardziej kontrolowaliśmy mecz, w drugiej kiedy straciliśmy bramkę wkradł się chaos między 50 a 60 minutą. Końcówka należała do nas, wyklarowaliśmy sobie mnóstwo sytuacji, jednak brakowało tego ostatniego podania. Na pewno jest  duży niedosyt, ale mocno stąpamy po ziemi i szanujemy to co jest. Jesteśmy w gronie tych najlepszych zespołów w naszej lidze. Wykonaliśmy dobrą część roboty, przed nami druga, cięższa i bardziej wymagająca na pewno – powiedział po meczu Łukasz Ubożak, szkoleniowiec Orlicza.

- Dużo wymagam od swojego zespołu ,świadomy jestem potencjału drużyny, ale też znam potencjał pozostałych drużyn. Są to wyrównane składy, każda z drużyn posiada niewątpliwie swoje atuty. My zrobiliśmy plan może nie maksymalny, ale bardzo bliski tego co sobie po cichu zamierzałem – dodaje Łukasz Ubożak.

MKS Orlicz Suchedniów - Wierna Małogoszcz 1:1 (1:0)

Bramki: Grzegorz Skarbek 24  - Mateusz Fryc 53

Orlicz: Oleksji Shram – Karol Kołomański, Tihomir Cheneshkov, Łukasz Boleń (76. Szymon Bujak), Karol Świtowski – Grzegorz Skarbek, Piotr Solnica, Mateusz Tumulec, Andrzej Paprocki – Dominik Chrzanowski, Ernest Supierz (63. Piotr Grzejszczyk). Trener: Łukasz Ubożak

Wyniki 19. kolejki. Sobota (14-15 listopad): AKS 1947 Busko - Zdrój - Łysica Bodzentyn 1:0, Moravia Morawica - MKS Neptun Końskie 2:1, GKS Nowiny - OKS Opatów 8:0, MKS Orlicz Suchedniów - Wierna Małogoszcz 1:1.

Niedziela (15 listopada)) Czarni Połaniec - Alit Ożarów, Hetman Włoszczowa - MKS Star Starachowice, Naprzód Jędrzejów - Granat Skarżysko, Partyzant Radoszyce - Spartakus Daleszyce, Pogoń Staszów - TS 1947 Nida Pińczów, GKS Rudki - Lubrzanka Kajetanów