06.12.2021 Ostatnia aktualizacja 17:59, 05.12.2021

13 medali zawodników SKSW Skarżysko na Mistrzostwach Polski i Metropolia CUP 2020 w Katowicach

Autor:
SKSW Skarżysko, Foto: SKSW
Opublikowano: 15 Lis 2020
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
14 listopada2020w sobotę w hali sportowej w Katowicach odbyły się trzy turnieje równolegle: Mistrzostwa Polski seniorów open i juniorów młodszych w kumite, Mistrzostwa Polski seniorów open i juniorów młodszych w kata oraz Metropolia CUP 2020, który zgromadził około 300 zawodników z 29 klubów z całej Polski. Oczywiście zawody były odbywane etapowo aby utrzymać reżim sanitarny i zalecenia Sanepidu związane z pandemią Covid.

W turniejach tych wzięli udział także zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team w ilości 13zawodników. Dwoje z nich startowało w Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych: Julia Domagała i Igor Rondoś, którzy pokazali się z bardzo mocnej strony. Igor Rondoś ostatecznie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych, a Julia Domagała zakończyła swój występ w ćwierćfinale mistrzostw. W drugim turnieju Metropolia CUP 2020 zawodnicy klubu w ilości 11 osób zdobyli 10 medali indywidualnych, a drużyna skarżyska nie miała sobie równych zdobywając złoty medal, zajmując pierwsze miejsce drużynowo.

Ponownie zaskoczył swoim występem debiutant Olaf Piwowarczyk, który wygrał trzy walki przed czasem by w finale spotkać się z zawodnikiem z Wrocławia Sypieniem. Olaf wygrywał walkę i to wyraźnie, lecz w czasie walki zatrzymał się po wykonaniu kopnięcia niskiego looking pokazał ból w nodze i sędziowie uznali to jako pół punktu (wazari) dla przeciwnika, a było to na 10 sekund przed końcem walki. Brak doświadczenia na macie Olafa uplasował go na drugim miejscu podium. To naprawdę wielki sukces. Dodać należy, że Olaf trenuje w naszym klubie od letniego obozu, który odbył się w tym roku w lipcu nad morzem w Łebie, a więc ma za sobą kilka miesięcy treningu i pokazuje się z tak bardzo dobrej strony.

Jest to kolejny udział Skarżyskiego Klubu Sportów Walki w tym roku w dobie pandemii koronawirusa i zwieńczony wielkim sukcesem. Następnym wyjazdem zawodników Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” będzie wyjazd na turniej karate do Jastrzębia Zdrój w sobotę 21 listopada 2020.

Medale Mistrzostw Polski Juniorów młodszych:

Brązowy medal – Igor Rondoś
Miejsca od V-VIII – Julia Domagała


Medale Metropolia CUP Katowice 2020

Złote medale:
1. Angelika Skorek
2. Wiktoria Sokół

Srebrne medale:
1. Olaf Piwowarczyk
2. Albert Malik
3. Aleksandra Domagała

Brązowe medale
1. Jagoda Jaromin
2. Julia Aleksandrowicz
3. Zuzia Wiśniewska
4. Szymon Zych
5. Oleksiak MajaDodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne