28.02.2021 Ostatnia aktualizacja 15:21, 28.02.2021

Najmłodsze zawodniczki MKS Gali Skarżysko rozpoczęły rywalizację o Puchar Kinder Joy of Moving.

MKS Gala, Fot, MKS Gala
Opublikowano: 19 Lut 2021
1 1 1 1 1
W czwartek, 18 lutego, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się pierwszy turniej eliminacyjny dziewcząt 27 edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving.

Jedyny klub żeńskiej siatkówki w Skarżysku szkolący dziewczęta z przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych MKS Gala reprezentowały najmłodsze zawodniczki w kategorii "dwójek" i "trójek".

Po kilkugodzinnych zmaganiach dwójka Nadia Zagożdżon i Amelka Barszcz wygrały wszystkie swoje mecze w grupie A awansując do ścisłego finału. Druga dwójka Julia Sikorska i Wiktoria Karcz również wygrały swoją grupę C i uzyskały awans do finału.

Trzecia dwójka Maja Durlik i Gabrysia Rak dzielnie walczyły ale nie udało im się zająć pierwszego miejsca w swojej grupie B .

W ścisłym finale zagrały trzy drużyny. Pierwsze miejsce zajęła dwójka MUKS Jedynka Ostrowiec , drugie MKS Gala 1 (dwójka Nadia Zagożdżon i Amelka Barszcz) oraz trzecie MKS Gala 2 (dwójka Julia Sikorska i Wiktoria Karcz) na 15 zgłoszonych drużyn.

W kategorii trójek MKS Gala 2 ( Izabela Szmidt , Martyna Kowalik, Katarzyna Głodzińska ) oraz trójka MKS Gala 1 ( Bianka Blajerska, Julia Piwowarczyk , Natasza Piwowarczyk ) zajęły w swoich grupach 2 miejsce i grały o miejsca 4-6 .

Zespół numer 2 zajął ostatecznie 4 miejsce a zespół numer 1 miejsce 5 na 17 zgłoszonych drużyn. Trzecia drużyna trójek ( Gabrysia Adamczyk, Milena Kaczmarzyk, Amelia Sułek ) po raz pierwszy uczestniczyła w takim turnieju i zajęła 3 miejsce w swojej grupie niepremiowane awansem do dalszych gier.

Zawodniczki do zawodów przygotowała trener Małgorzata Adamus a oprócz niej opiekę na zawodach sprawowali trener Pan Cezary Lisowski , sekretarz Agnieszka Kamińska oraz prezes Jacek Mosiołek.

Kolejny turniej eliminacyjny chłopców i dziewcząt odbędzie się w Skarżysku , a organizatorem i gospodarzem obydwu imprez będzie MKS Gala Skarżysko.