Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

OPP: Półfinał nie dla Granatu. Porażka z ŁKS Probudex Łagów

W środę, 5 maja, zostały rozegrane mecze ćwierćfinałowe Okręgowego Puchary Polski. Granat Skarżysko o awans do półfinałów zmierzył się z trzecioligowym ŁKS Probudex Łagów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Łagowa 2:1.

Na drodze do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej skarżyskiej drużynie stanęła doświadczone ekipa z Łagowa, której szkoleniowcem jest doskonale znany skarżyskim kibicom Ireneusz Pietrzykowski. W sztabie szkoleniowym drużyny ŁKS nie brakuje też byłych piłkarzy Granatu Przemysława Ryńskiego czy Konrada Majcherczyka. Jakby tego było mało w kadrze zespołu jest dwóch wychowanków Granatu Adam Imiela i Michał Mydlarz oraz byli zawodnicy Granatu,  golkiper trójkolorowych Przemysław Michalski, Bartosz Styczyński czy  Maciej Kolasa. Tak więc spotkanie poza sportowym aspektem, miało też dodatkowy smaczek, któremu kolorytu dodawał fakt, że naprzeciwko sobie stanęli Ireneusz Pietrzykowski i Marcin Kołodziejczyk.

Spotkanie mogło się podobać. Pierwsza połowa pod dyktando gości, choć gospodarze też mieli swoje okazje. W 14. minucie groźny strzał Adama Imieli obronił Patryk Sieczka. Pięć minut później na bramkę łagowian uderzał Bartosz Sot, ale jego strzał trafia prosto w ręce Huberta Banach, bramkarza ŁKS. W 26. minucie gospodarze mogli pokusić się o bramkę, Błażej Miller wycofał piłkę do Bartosza Sota, a ten mocno uderzył nad poprzeczką. Dwie minuty później goście objęli prowadzenie po kontrze, którą na bramkę zamienił Mikołaj Szymański. W 30. minucie groźnie na bramkę rywali uderzał Krzysztof Rzeszowski. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Tomasz Bartosiak wyrównał stan spotkania na 1:1.

W drugiej odsłonie meczu obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ale dopiero w końcówce udało się strzeli bramkę drużynie z Łagowa. W 80. minucie meczu Kacper Grzela będąc na trzecim metrze nie trafił w bramkę, a miał przed sobą tylko bramkarza. Cztery minuty później podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego cieszyli się z drugiej bramki. Adam Imiela dośrodkował w pole karne a tam Mikołaj Szymański po raz drugi w tym meczu pokonał bramkarza Granatu.

W końcówce meczu gospodarze mogli wyrównać po rzutach rożnych, gdzie dwukrotnie zakotłowało się pod bramką Łagowa. Raz nawet piłka wpadła do bramki, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

- Granat postawił dzisiaj wysoko poprzeczkę. Na pewno mamy więcej indywidualności, lepszy zespół, to nie ulega wątpliwości natomiast każdy mecz to nowa historia i dzisiaj nie było łatwo. Przyzwoita pierwsza połowa, bramka i kontrola meczu, później nas Granat dogonił i długo mecz był otwarty. Jedna i druga drużyna miały pozycję do strzelenia bramki na 2:1 – powiedział Ireneusz Pietrzykowski, trener ŁKS Probudex Łagów

- Szkoda końcówki spotkania, mieliśmy dwa rzutu rożne, które pachniały bramką. Szkoda, bo chłopaki zostawili dużo zdrowia na boisku, graliśmy jedną jedenastką, podołali fizycznie, szkoda, że nie pocerowali na 2:2, mielibyśmy dogrywkę. Wstydu nie ma, postawiliśmy się drużynie z Łagowa, mimo że piłkarsko to jest zespół lepszy na tą chwilę. Pokazaliśmy, że potrafimy grać z zespołem lepszym – zaznacza Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

Granat Skarżysko przegrywa z ŁKS Probudex Łagów 1:2 i kończy przygodę z Pucharem Polski na etapie ćwierćfinałów.

Granat Skarżysko – ŁKS Prubudex Łagów 1:2 (0:1)

0:1 Mikołaj Szymański ‘28
1:1 Tomasz Bartosiak ‘40
1:2 Mikołaj Szymański ‘84

Granat: Patryk Sieczka (46. Dawid Strzelec) – Karol Dudzik, Szymon Boruch, Adrian Bednarski, Paweł Suwara – Bartłomiej Papros, Krzysztof Rzeszowski, Jakub Gurski, Tomasz Bartosiak – Bartosz Sot, Błażej Miller. Trener Marcin Kołodziejczyk.

ŁKS: Hubert Banach – Patryk Wilk, Adam Imiela, Dawid Szałas, Paweł Ślefarski - Jakub Kapsa (46. Michał Mydlarz), Adam Mójta (65. Filip Rogoziński), Daniel Biesiada, Patryk Baran (65. Kacper Grzela) - Piotr Rogala, Mikołaj Szymański (90. Dominik Rusiecki). Trener Ireneusz Pietrzykowski

żk – Bednarski, Boruch, Miller

Sędziował: Rafał Rzeszutek (Starachowice)

Wyniki ćwierćfinałów OPP: Star Starachowice – KSZO 1924 Ostrowiec Świętokrzyski 2:5 , Hetman Włoszczowa – Spartakus Daleszyce 4:3, Czarni Połaniec – Wisła  Sandomierz 1:1 k. 6:5, Granat Skarżysko - ŁKS Probudex Łagów 1:2.

Pary półfinałowe (9 czerwca): ŁKS Probudex Łagów - KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Hetman Włoszczowa - Czarni Połaniec