24.09.2021 Ostatnia aktualizacja 09:36, 24.09.2021

Alex Błaszczyk z STS do Jastrzębskiego Węgla

Autor:
Z.B, STS, Fot. Zbyszek Biber
Opublikowano: 31 Lip 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Alex Błaszczyk, 15-letni zawodnik grający dotychczas w STS Skarżysko-Kamienna, skończył Siatkarski Ośrodek Szkolny, klasę sportową w Szkole Podstawowej nr 13, i w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla i tamtejszej Akademii Talentów JW. W przyszłości chce zagrać w pierwszej drużynie obecnego mistrza kraju i oczywiście w reprezentacji Polski.

Alex Błaszczyk to tegoroczny absolwent klasy sportowej Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego działającego przy SP13 od 2012 roku. Mistrz województwa w piłce siatkowej młodzików oraz MVP tych rozgrywek, reprezentant województwa świętokrzyskiego w Kadrze Woj. Młodzików oraz w Kadrze Nadziei Olimpijskich, mistrz województwa w siatkówce plażowej wraz z Dominikiem Przeworskim. W finałach Mistrzostw Polski Młodzików para ta zdobyła 8 miejsce w stawce 32 najlepszych par w Polsce

- Mam nadzieję, że ciężką pracą, którą przez te cztery lata pracowałem uda się osiągnąć cel, który sobie postawiłem. Cel to oczywiście grać w pierwszym składzie, zdobycie mistrzostwa województwa śląskiego, udział w finałach mistrzostw Polski i zdobycie medalu – podkreśla Alex Błaszczyk.

- Moim największym marzeniem jest zadebiutowanie w Plus Lidze i oczywiście w kadrze narodowej. Moim siatkarskim wzorem jest Bartosz Kurek – mówi Alex.

- Alex trafił do nas cztery lata temu. Dzięki swojej pracowitości, którą podziwialiśmy, był na każdym treningu, przez zajęciami zawsze się delikatnie rozgrzewał, z każdego treningu czerpał wszelkie korzyści, jakie tylko mógł. Słuchał uwag, które wyszły na dobre. Był jednym z najlepszych zawodników jakich mieliśmy w historii klubu – zaznacza trener Tomasz Frąckiewicz.

- Warto podkreślić, że Alex nie miał żadnych obiekcji, żeby zmienić szkołę na klasę siatkarską w SP 13. Zmienił szkołę i nie żałuję – dodaje Grzegorz Wierzbowicz.

- Należy też nadmienić doskonałą współpracę z rodzicami, którzy ukierunkowali, pomagali jak tylko mogli i nam zaufali, co jak widać wyszło na dobre – mówi Tomasz Frąckiewicz.

- Chcemy, żeby małe dzieciaki poszły za przykładem Alex, który od początku uczęszczał do klasy SOS, chcemy zachęcić dzieciaki, aby brały udział w naszych zajęciach – mówi Grzegorz Wierzbowicz

- Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych na zajęcia siatkarskie, od poniedziałki jesteśmy przez cały sierpień, do 10 do 11.30 na hali MCSiR – podkreśla trener Wierzbowicz.


Historia powstania STS wiąże się z rokiem 1992 i największym sukcesem w siatkówce młodzieżowej czyli wicemistrzostwem Polski w kategorii kadetów zdobytym przez „Skórzanych”. Po tym sukcesie Klub „Skórzani” został rozwiązany. Podobne kłopoty dotknęły lekkoatletów Granatu. Powstało Skarżyskie Towarzystwo Sportowe, które oprócz lekcji piłki siatkowej, lekkiej atletyki miało również podnoszenie ciężarów, tenis.

Spośród najbardziej znanych wychowanków siatkarzy wymienić należy:

Michała Jaszewskiego – brązowy medal ME kadetów, reprezentował AZS Częstochowa w europejskich pucharach.
Wojciech Żaliński – reprezentant Polski w kadrze seniorskiej, zawodnik klubów Plus Ligi – Jadar Radom, Politechnika Warszawska i KZS Olsztyn.
Adrian Staszewski – zawodnik Plus Ligi w Farcie Kielce i AZS Olsztyn. Cztery lata w lidze belgijskiej.
Grzegorz Szumielewicz – zawodnik Jadar Radom.
Adrian Staszewski w tym roku wraz z Zaksą Kędzierzyn zdobył Puchar Europy.
W przyszłym sezonie wraz z W. Żalińskim będą reprezentować barwy ZAKSY.

Wielu wyróżniających się wychowanków zostało trenerami jak np. Maciej Sobieraj jest uznawanym trenerem w Białej Podlaskiej. Tomasz Borowski obecnie działa w Polonii Londyn czy Michał Waligóra, Tomek Frąckiewicz.

Duża część zawodników kontynuuje swoje zamiłowanie do siatkówki wcześniej w SAS, a obecnie w Forum Skarżysko. Kadry wojewódzkie świętokrzyskiego opierają się głównie na wychowankach STS-u.

Zapraszamy dzieci z klas III – VII do udziału w zajęciach począwszy od września we wtorki, czwartki i piątki w godzinach 16:30 – 18:00 w hali  MCSiR. Najbardziej utalentowani mogą przystąpić do programu Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy SP13.

Od 2 sierpnia, w godz. 10:00 – 11:30 prowadzimy zajęcia dla dzieci (bezpłatne) w hali MCSiR w ramach "Wakacji z siatkówką" 


Komentarze

+3zdziwiony2021-07-31 23:29#1
Cyt. ." Najbardziej utalentowani mogą przystąpić do programu Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy SP13."- zmieńcie tylko instruktora siatkówki ( p. Warwasa) prowadzącego zajęcia na prawdziwych trenerów tzn. Tomasza Frąckiewicza lub Grzegorza Wierzbowicza , którzy są autorami tych sukcesów. Były dyrektor a obecny radny prowadzi zajęcia zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, co jest nie zgodne z formułą Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy SP1. Jest to ośrodek wyłącznie dla chłopców ...............
PS Gratulacje dla Alexa , brawo !!!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Marsz Różowej Wstążeczki - rozstrzygnięcie ko…

Opublikowano: 24.09.2021 10:46

Komentarzy: 0

Druga odsłona XIII Memoriału im. Krzysztofa W…

Opublikowano: 23.09.2021 17:52

Komentarzy: 0

Nieudana pielęgnacja stóp

Opublikowano: 23.09.2021 12:46

Komentarzy: 0

Nietypowa interwencja skarżyskich strażaków

Opublikowano: 23.09.2021 12:00

Komentarzy: 2

"Bieg Westerplatczyków 1939" w Szko…

Opublikowano: 22.09.2021 21:34

Komentarzy: 0

7 miejsce drużyny Erbla w Ogólnopolskich Mist…

Opublikowano: 22.09.2021 20:18

Komentarzy: 0

Turniej Gier i Zabaw dla klas III szkół podst…

Opublikowano: 22.09.2021 16:18

Komentarzy: 0

Skradziona przyczepa wróciła do właściciela

Opublikowano: 22.09.2021 14:06

Komentarzy: 0

Trwa nabór wniosków o uzyskanie stypendiów dl…

Opublikowano: 22.09.2021 10:02

Komentarzy: 0

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o histo…

Opublikowano: 22.09.2021 07:56

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne