28.11.2021 Ostatnia aktualizacja 20:24, 26.11.2021

Młodzi piłkarze PAS-u Skarżysko trenowali w Portugalii

Autor:
PAS Skarżysko, Fot. PAS
Opublikowano: 17 Wrz 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Piłkarze Piłkarskiej Akademii Skarżyska przez tydzień przebywali na obozie piłkarskim w Portugalii, gdzie mieli okazję trenować pod okiem portugalskich szkoleniowców. Wyjazd na obóz był możliwy dzięki temu, że chłopcy wygrali ubiegłoroczny turniej KOBI CCC U9 &U10 TOURNAMENT, który odbył się w Nowinach, pod patronatem Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. 

- W obozie w Portugalii uczestniczyło 13 zawodników z rocznika 2011. Chłopcy w ciągu tygodnia odbyli wiele treningów, m.in. pod okiem portugalskich szkoleniowców Victory - Way to Win – podkreśla Cezary Nowak, trener młodych piłkarzy PAS-u.

Treningi odbywały się na różnych obiektach. – Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu. Ja jako trener mogłem też zobaczyć, jak wyglądają treningi piłki nożnej w Portugalii – dodaje Cezary Nowak.

Zwycięstwo w turnieju w Nowinach zagwarantowało bezpłatny przelot. Pobyt sfinansowali rodzice. Obóz zorganizował Comt Coaching Club (CCC) – organizacja, która zajmuje się m.in. wyszukiwaniem utalentowanych młodych piłkarzy.

Skarżyszczanie oprócz codziennych treningów zwiedzili również muzea i stadiony Benfici i Sportingu – klubów uznawanych za jedne z najlepszych w Europie, w szkoleniu młodzieży.

- Piłkarska Akademia Skarżyska nadal zamierza współpracować z CCC, tak by przed młodymi zawodnikami ze Skarżyska otworzyły się jak największe możliwości – podkreśla Andrzej Plucner, prezes PAS-u.

W PAS trenuje obecnie około 100 dzieci, w wieku od 4 do 12 lat. Rekrutacja jest cały czas otwarta – dodaje Andrzej Plucner.

Skarżyski PAS w przyszłym roku obchodził będzie jubileusz 10-lecia istnienia.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne