28.11.2021 Ostatnia aktualizacja 20:24, 26.11.2021

SKSW Skarżysko wraca z mistrzostw Polski z brązowym medalem

Autor:
SKSW, Foto: SKSW Skarżysko
Opublikowano: 18 Paź 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W sobotę , 16 października 2021 w hali Sportowej OSiR w Zamościu odbyły się XXII Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin, które zgromadziły 262 zawodników z 82 klubów z całej Polski. To największe Mistrzostwa Polski w historii Karate Kyokushin biorąc pod uwagę liczebność zawodników i klubów.

Organizatorem mistrzostw był Zamoiski Klub Karate Kyokushin przy wsparciu partnerów mistrzostw i ludzi dobrego serca. Turniej był podzielony na dwie kategorie kata i kumite.

Po oficjalnym otwarciu mistrzostw przez Prezydenta Miasta Pana Andrzeja Wnuka rozpoczęły się walki eliminacyjne kata i trwały, aż do wyłonienia mistrzów, następnie odbyły się walki eliminacyjne, ćwierćfinałowe półfinałowe i finałowe w kumite.

Na uwagę zasługuje fakt, że Mistrzostwa te były ostatnią fazą przygotowań zawodników do Mistrzostw Świata Karate, które odbędą się w hali Tauron w Krakowie 19-20 listopada 2021r.

Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowało troje zawodniczek startujących w kumite były to. Wiktoria Sokół, Aleksandra Domagała, Julia Domagała. Opiekunem dziewcząt był Pan Jacek Domagała, a sędzią na zawodach sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski 4 Dan.

Po bardzo ciężkich walkach podopieczni sensei Zbigniewa „Zaborka” Zaborskiego zdobyli brązowy medal w kumite,  była to zawodniczka klubu Julia Domagała w kategorii junior młodszy waga do 50 kg.

Na miejscach punktowanych od 5 do 8 znalazły się Wiktoria Sokół i Aleksandra Domagała.

Nadmienić należy, że aby znaleźć się na pierwszym miejscu podium należało stoczyć minimum 5 walk. Albowiem ta kategoria dziewcząt była najbardziej obsadzoną kategorią zawodniczek (37 zawodniczek w tej kategorii wiekowei-wagowej).

- To wielki sukces zawodników naszego klubu. Jestem dumny z moich dziewcząt nie zawiodły. Dobrze przygotowane taktycznie, technicznie pod każdym względem - zaznacza Zbigniew Zaborski. 


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne