28.11.2021 Ostatnia aktualizacja 20:24, 26.11.2021

Kolejny triumf Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”

Autor:
SKSW Skarżysko, Foto: SKSW
Opublikowano: 24 Paź 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W sobotę, 23 października 2021 w hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach odbył się VII Międzynarodowy Turniej w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Katowic, który zgromadziły ponad 660 zawodników z 33 klubów z całej Polski oraz zawodników z Węgier.

To jeden największych turniejów karate organizowanych w tym roku w Polsce. Albowiem w niektórych kategoriach wiekowych i wagowych było około 40 zawodników by wygrać turniej w takiej kategorii należało wygrać co najmniej 5-6 walk czasem z dogrywkami to bardzo dużo jak na jeden turniej.

Organizatorem turnieju był był Katowicki Klub Karate Kyokushin Najduch Dojo. Turniej był podzielony na trzy kategorie: kata, kumite oraz walki bezkontaktowe.

Po oficjalnym otwarciu turnieju rozpoczęły się walki eliminacyjne kata oraz walki bezkontaktowe i trwały, aż do wyłonienia zwycięzców, następnie odbyły się walki eliminacyjne, ćwierćfinałowe półfinałowe i finałowe w kumite.

Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowało zaledwie 11 zawodników i zawodniczek, bo wielu było z nich było w niedyspozycji startowej jeszcze po turnieju, który odbył się 16 października w Skarżysku-Kamiennej. Mimo to drużyna walczyła bardzo dzielnie plasując się ostatecznie na czwartym miejscu tuż za podium wyprzedzając około 30 klubów znaczniej liczniejszych z całej Polski

To już kolejny raz zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyokushin-Karate wracają z zawodów z trofeami. To świadczy o ich wysokim stopniu wyszkolenia. Na uwagę zasługuje fakt, że wielu z nich ma opracowany indywidualny system treningowy, tzw. BPS, który sami realizują poza regularnymi treningami w swoich sekcjach.

ZŁOTE MEDALE ZDOBYLI w kategorii kumite:

1. Wiktoria Sokół
2. Angelika Skorek
3. Zuzanna Wiśniewska

SREBRNE MEDALE ZDOBYLI w kategorii kumite:

1. Albert Malik
2. Aleksandra Domagała

BRĄZOWEMEDALE ZDOBYLI w kategorii kumite:

1. Jakub Adamski
2. Nikola Kurcabart
3. Krystian Żmijewski
4. Kacper Banasiewicz

MEDALE W WALKACH BEZKONTAKTOWYCH ZDOBYLI

1. Jessica Skorek
2. Jakub Malik


MEDALE W KATEGORII KATA ZDOBYLI

Srebrny medal – Albert Malik
Brązowy Medal – Jakub Adamski


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne