19.01.2022 Ostatnia aktualizacja 21:19, 19.01.2022

 

Apollo Kraków i Karbet Jastrząb najlepsze w VI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Kobiet i Mężczyzn

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 21 Lis 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
14 zespołów, 6 męskich i 8 damskich, rywalizowało przez dwa dni (20 -21 listopada) na hali MCSiR w Skarżysku-Kamiennej w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Skarżysko 2021 . Organizatorem turnieju odbywającego się po raz szósty był klub Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko przy współpracy z Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej.

Po przerwie spowodowanej pandemią udało się w tym roku przeprowadzić już 6 edycję ogólnopolskiego turnieju piłki siatkowej. W tegorocznej edycji turnieju oprócz stałych bywalców z poprzednich edycji zgłosiły się też nowe zespoły. 

Do Skarżyska przyjechały w sumie 14 zespołów, odpowiednio 6 męskich (Volley Koło, Siatkarze z Majami Kraków, Zuzanki Warszawa, Volley Żelazny Opoczno, Zumba Przysucha, Karbet Jastrząb) i 8 damskich (Apollo Kraków, Volley Żelazny Opoczno, Fiero Volley Przysucha, Akademia Siatkówki Zduńska Wola, Dream Team Łódź, Tigers Łódź, ŁKS Probudex Łagów i Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna

W pierwszym dniu zawodów odbyły mecze grupowe , walka o poszczególne miejsce odbyła się w niedzielę.

Zespół gospodarzy Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko w swojej grupie zagrał trzy mecze ponosząc jedną porażkę z Apollo Kraków 2:0, remisując z Dream Team Łódż 1:1 i wygrywając z Volley Opoczno 2:0. Ostatecznie zajął 3 miejsce w grupie.

W meczu ćwierćfinałowym Dana Gameb zagrała zespołem UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola . Spotkanie zakończyło się wygraną dziewcząt ze Zduńskiej Woli 2:1. Ostatecznie gospodynie zakończyły turniej na piątym miejscu.

W kategorii kobiet zwyciężyła ekipa Apollo Kraków, która w finale pokonała Fiero Volley Przysucha 2:0. W meczu o 3 miejsce Akademia Siatkówki Zduńska Wola pokonała ekipę Dream Team Łódź 2:1.

W turnieju mężczyzn rywalizowało 6 zespołów, które grały mecze systemem każdy z każdym, później zespoły z miejsc 1-4 rozegrały półfinały i mecze o miejsca .

W półfinałach Karbet Jastrząb wygrał z Siatkarzami Majami z Krakowa 2:0, Zumba Przysucha pokonała z SD Volley Koło 2:0.

W meczu o miejsce trzecie siatkarze SD Volley Koło pokonali Siatkarzy Majami z Krakowa 2:0. W meczu o miejsce pierwsze Karbet Jastrząb wygrał z ekipą Zumbą Przysucha 2:0.

Na zakończenie turnieju zespoły otrzymały z rąk trenera Dany Gameb UKS Relaks Jarosława Mosiołka i zawodniczki klubu Weroniki Wilczyńskiej oraz sponsora klubu Mariusza Gałki, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe zakupione z funduszy Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej. Turniej był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Kobiety
1. Apollo Kraków
2. Fiero Volley Przysucha
3. Akademia Siatkówki Zduńska Wola
4. Dream Team Łódź
5. Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna
6. Tigers Łódź
7. ŁKS Probudex Łagów
8. Volley Żelazny Opoczno

Mężczyźni
1. Karbet Jastrząb
2. Zumba Przysucha
3. Volley Koło
4. Siatkarze z Majami Kraków
5. Zuzanki Warszawa
6. Volley Żelazny Opoczno

Najlepszymi zawodnikami zostali wybrani: Agnieszka Kluz (Apollo Kraków) i Rafał Budzyński (Karbet Jastrząb).

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne