30.06.2022 Ostatnia aktualizacja 08:53, 30.06.2022

,,Piątka - przedszkolakom”. Turnieje Gier i Zabaw dla 6-latków

Autor:
SP 5, Fot. SP 5, Z.B
Opublikowano: 26 Maj 2022
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
To już tradycja w SP5-w ramach współpracy z przedszkolami pani Barbara Pająk od 25 lat organizuje Turnieje Gier i Zabaw dla 6-latków. Wolontariusze ,,PIĄTKI” oprowadzają dzieci po szkole i pomagają w zabawie.

Dzieci mogą sprawdzić swoje możliwości fizyczne w kilku konkurencjach; bieżnych, skocznych, rzutnych i sztafetach zwinnościowych, przekładaniu krążków, wkładaniu woreczka do kółka ringo, przejściu przez szarfę, zakładaniu kółka ringo na pachołek, przejściu pod płotkiem, rzutu woreczkiem, rzutu piłeczką, strzałów na bramkę, skoków. Każdego roku szkołę odwiedza ponad 100 maluchów z zaprzyjaźnionych kilku przedszkoli. Spotkania odbyły się już dla Przedszkola nr 10- dwie grupy Piąteczka gościła we wtorek Jagódki i w piątek Biedronki. W tych dniach pogoda dopisała ,więc zabawy odbyły się na boisku trawiastym.

Dzieci aktywnie i na powietrzu spędziły czas .Organizatorka zadbała o strefę odpoczynku między zabawami na kocach i w zacienionym miejscu. Natomiast za tydzień oczekują na grupy z Przedszkola nr 9 i nr 4. Wszyscy biorą udział w zabawie ,a po zmaganiach sportowych obdarowywani są przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5-Renatę Karpetę upominkami i dyplomami dla grup. Również dla wychowawców grup przewidziane były konkurencje i nagrody.

Dzieci chętnie uczestniczą w rywalizacji sportowej. Bawią się świetnie i uczą współpracy w zespole. Uczennice z klas 6 pomagały na poszczególnych stanowiskach sportowych.

O tym, że warto organizować corocznie turniej i pomysł na tak aktywną formę zabawy się sprawdza, świadczą przede wszystkim zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieciaków. Przedszkolaki bardzo dokładnie wykonały zadania ruchowe i kibicowały sobie wzajemnie. W ten sposób 6-latki super się bawiły i miały możliwość bliższego poznania szkoły i bez stresu przekroczenia progu szkolnego. Po wspólnej zabawie, pamiątkowym zdjęciu przedszkolaki wróciły zadowolone i z apetytem na obiad oraz do swoich zajęć. Szkoła przekazuje podziękowania wychowawcom grup oraz restauracji McDonald’s w Skarżysku.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl