12.08.2022 Ostatnia aktualizacja 15:28, 11.08.2022

IV Międzynarodowy Puchar Beskidów zwieńczony sukcesem Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team

Autor:
Informacja prasowa
Opublikowano: 07 Cze 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W sobotę 04 czerwca w hali sportowej MCSIR w Bielsku-Białej odbył się IV Międzynarodowy Turniej Karate -Kyokushin o Puchar Beskidów. Skarżyski klub reprezentowało 11 zawodników i zawodniczek, którzy odnieśli kolejny wspaniały sukces, a trener Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” sensei Zbigniew „Zaborski” 4 Dan otrzymał tytuł najlepszego sędziego zawodów.
 
Do turnieju zgłosiło się ponad 250 zawodników i zawodniczek z kilkunasty klubów z całej Polski oraz z Czech i Ukrainy. Ekipa Skarżyskiego klubu Sportów Walki była także o krok o zdobycia medalowego podium zabrakło jednak dwóch punktów. Należy dodać, że kluby Podbeskidzia były bardzo licznie reprezentowane przez Bielski Klub Karate. 

Organizator zawodów wystawił do zmagań około 70 zawodników. Tak liczna ekipa nie mogła przegrać walki o podium drużynowe.
 
Druga drużyna turnieju Limanowski Klub Karate liczył około 50 zawodników, a trzecia zawodnicy z Czech także byli licznie reprezentowani około 40 zawodników.
 
Skarżyski Klub Sportów Walki reprezentowało 11 zawodników. Dziewięciu stanęło na podium, a dwoje debiutantów było tuż za podium.
 
Tomasz Skuza-Bore, który startował po raz pierwszy zajął  czwarte miejsce po wygranych dwóch walkach w kolejnej trzeciej uległ zawodnikowi z Czech i nie udało się dotrzeć do strefy medalowej. Podobnie zakończył swoje zmagania Marcel Banaczkowski, który przegrał swoją walkę w ćwierćfinale z zawodnikiem z Limanowej, ale zdobył kolejne cenne doświadczenie, które mamy nadzieję spożytkuje na kolejnych zawodach.
 
Był to przedostatni start zawodników Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” przed wakacjami. Pozostał jeszcze jeden turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy, który od będzie się w sobotę 11 czerwca w Łańcucie.

Jak pójdzie tam zawodnikom Skarżyskiego Klubu Sportów  Walki? Zobaczymy za tydzień.
 
Medale zawodników SKSW „Kyokushin-Karate”
 
ZŁOTE MEDALE
  1. Angelika Skorek
  2. Jakub Obara
  3. Jessica Skorek
  4. Aleksandra Sadza
SREBRNE MEDALE
  1. Wiktoria Aleksandrowicz
  2. Maja Oleksiak
  3. Krystian Żmijewski
  4. Kacper Banasiewicz
BRĄZOWE MEDALE
  1. Jakub Adamski
 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl