12.08.2022 Ostatnia aktualizacja 15:28, 11.08.2022

Wiktoria Sokół pojedzie na mistrzostwa Europy

Autor:
SKSW Skarżysko
Opublikowano: 12 Cze 2022
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W sobotę, 11 czerwca w hali sportowej MCSIR w Łańcucie odbył się Turniej Kwalifikacyjny Karate Shinkyokushinkai kadetów, juniorów i młodzieżowców do Mistrzostw Europy. W turnieju wzięło udział około 200 zawodników i zawodniczek z 37 klubów z całej Polski, którzy startowali w trzech konkurencjach team kata, kata i kumite. Kwalifikację na mistrzostwa Europy uzyskała Wiktoria Sokół. 
 
Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowały dwie zawodniczki: Aleksandra Domagała i Wiktoria Sokół. Dwie osoby nie wystartowały, gdyż na ostatnim piątkowym treningu nabawiły się kontuzji. W kategorii młodzieżowiec zabrakło brązowej medalistki Mistrzostw Europy Oliwii Fornal i oraz wschodzącego talentu Skarżyskiego Klubu juniora Krystiana Żmijewskiego.

Wiktoria Sokół zajęła drugie miejsce, co dało jej srebro w kategorii kumite kadet i kwalifikację  na ME. Aleksandra Domagała zajęła czwarte miejsce w kategorii kumite kadet.

- To super wynik dla naszego klubu. Chociaż chciałoby się więcej - zaznacza  sensei Zbigniew Zaborski. To był ostatni turniej przed wakacjami naszego klubu, ale nie przestajemy trenować. Odpoczynek planujemy na drugą połowę lipca. Pojedziemy wtedy nad morze na nasz kolejny letni obóz wypoczynkowy, by tam chwilę odpocząć, a po powrocie już w sierpniu rozpoczniemy przygotowania do kolejnego sezonu startowego w tym do Mistrzostw Europy, które odbędą się jesienią 2022 w Sofii-Bułgaria - powiedział  sensei Zaborski. 


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl