26.09.2022 Ostatnia aktualizacja 15:38, 26.09.2022

 

Półmetek Letniego Obozu Sportowego Karate SKSW "Kyokushin Karate"

Autor:
SKSW Skarżysko
Opublikowano: 23 Lip 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
XI letni obóz sportowo-wypoczynkowy rozpoczął się wieczorem 16 lipca 2022 powitaniem morza. Zorganizowany przez sensei Zbigniewa Zaborskiego Trenera i Prezesa Skarżyskiego Klubu Karate przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta i Prezydenta Miasta Pana Konrada Kroniga, a także Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, Starostwa Powiatowego w Skarżysku-kamiennej ciszy się ogromną popularnością. Było wielu chętnych, lecz liczba osób została ograniczona, dlatego też nie wszyscy się „załapali” – może za rok.

Organizatorem obozu jest Sensei Zbigniew Zaborski, który jednocześnie pełnił funkcję kierownika obozu i trenera, wspomagany przez wytrawnych instruktorów ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” w osobach: Sensei Zdzisław Wojcieszek 1 Dan, a także wspaniałych wychowawców w osobach Ewa Sokół i Wioletta Guzikowska.

W pierwszym dniu obozu sensei Zbyszek Zaborski, kierownik obozu, po powitaniu morza i zakwaterowaniu w pokojach omówił wszelkie najważniejsze przepisy dotyczące bezpieczeństwa zasad poruszania się po drogach, zasad korzystania z obiektów sportowych, regulaminów obowiązujących na obozie, zasad na wycieczkach autokarowych i pieszych. To wszystko dla zapewnienia wszelkich zasad ostrożności. Uczestnikom obozu wręczono koszulki obozowe.

W pierwszym tygodniu realizacji obozu uczestnicy w blisko 60-osobowej obsadzie mieli przyjemność, zażywać kąpieli morskich pod opieką ratownika oraz opiekunów i wychowawców obozu sportowego. Byli także na spacerze po mieście odwiedzając salon figur woskowych i park linowy, korzystając z tych atrakcji do woli. Uczestnicy obozu sportowego przebywali i trenowali na terenie ośrodka wypoczynkowego „Diuna” w Łebie, korzystając z napowietrznej siłowni oraz sali gimnastycznej. Ponadto w pierwszym tygodniu odbyło się także ognisko integracyjne z karaoke, a także dyskoteka i treningi w morzu. Wielkimi atrakcjami był pokaz iluzji, który bawił uczestników obozu przez dwie godziny oraz wycieczka na Hel, zwiedzanie półwyspu oraz rejs statkiem Ocean.

Przed uczestnikami druga polowa obozu także z wielkimi atrakcjami wśród nich wycieczki autokarowe. Pierwszą z nich będzie wycieczka do Parku Wodnego w Redzie, gdzie uczestnicy będą bawili się przez trzy godziny korzystając ze wszystkich urządzeń znajdujących się na terenie parku wodnego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom obozu sportowego sensei Zbyszek Zaborski podzielił uczestników na 6 grup po 10 osób przydzielając do nich wytrawnych opiekunów i instruktorów. Kolejną wycieczką będzie pieszo-autokarowa wycieczka na Wydmy piaszczyste, a następną wycieczka na Starówkę do Gdańska i Westerplatte.

Nie zapomniano o wypoczynku czyli plażingu, z którego uczestnicy obozu będą mogli korzystać do woli. Na uwagę zasługuje fakt, że obozowicze są pod pełną opieką pielęgniarską oraz trenerską i wychowawczą.
W pierwszym tygodniu obozu wszyscy uczestnicy obozu cudownie się bawili i już nie mogą się doczekać kolejnych atrakcji.

Sensei Zbyszek „Zaborek” Zaborski realizując obóz sportowy już skupia swoje działania na organizacji kolejnej XIII Letniej Akademii Karate w Skarżysku-Kamiennej i III Letniej Akademii Karate w Skarżysku Kościelnym, pierwsza z nich odbywać się będzie w Zespole Szkół Technicznych ul. Tysiąclecia 22 w Skarżysku-Kamiennej codziennie począwszy od 16 sierpnia 2022 od godziny 11.00, a druga równolegle w Skarżysku Kościelnym, która rusza także 16 sierpnia 2022 o godzinie 10.00.

Dodajemy, że w Skarżysku Kościelnym miejsc już BRAK!!! 

Zapraszamy tel. Info 601206812


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl