26.09.2022 Ostatnia aktualizacja 15:38, 26.09.2022

 

XI Letni Obóz Sportowy Karate w Łebie

Autor:
informacja: SKSW
Opublikowano: 03 Sie 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Od 16 do 26 lipca 2022 roku w Łebie odbył się XI Letni Obóz Sportowy Karate, w którym  wzięło udział 60 uczestników.

Organizatorem obozu był Sensei Zbigniew Zaborski- trener i prezes Skarżyskiego Klubu Karate, który jednocześnie pełnił funkcję kierownika i trenera, wspomagany przez doskonałych instruktorów ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” w osobach: Sensei Zdzisława Wojcieszka (1 Dan), a także wspaniałej wychowawczyni w osobie Ewy Sokół i wolontariuszy Wioletty Guzikowskiej i Eweliny Adamskiej.

W pierwszym dniu obozu omówiono wszelkie najważniejsze przepisy dotyczące bezpieczeństwa zasad poruszania się po drogach, zasad korzystania z obiektów sportowych, regulaminów obowiązujących na obozie, zasad na wycieczkach autokarowych i pieszych. To wszystko dla zapewnienia wszelkich zasad ostrożności. Uczestnikom obozu wręczono pamiątkowe koszulki obozowe.

Następnie rozpoczęto realizację programu obozu. W pierwszym tygodniu realizacji uczestnicy w blisko 60-osobowej obsadzie mieli przyjemność, zażywać kąpieli morskich pod opieką ratownika oraz opiekunów i wychowawców obozu sportowego. Zwiedzali miasto oraz udali się z wizytą do salonu figur woskowych i parku linowego, korzystając z tych atrakcji do woli. Uczestnicy obozu trenowali na terenie ośrodka wypoczynkowego „Diuna” w Łebie, korzystając z napowietrznej siłowni oraz sali gimnastycznej. Ponadto w pierwszym tygodniu odbyło się ognisko integracyjne z karaoke, a także dyskoteka i treningi w morzu. Wielkimi atrakcjami był pokaz iluzji, który bawił uczestników obozu przez dwie godziny oraz wycieczka na Hel, zwiedzanie półwyspu oraz rejs statkiem Ocean.

W drugiej połowie realizacji obozu nie zabrakło wielu atrakcji. Do najważniejszych należały: wycieczka na Wydmy Piaszczyste, na gokarty, do parku linowego i na wesołe miasteczko, były także wyjścia na miasto na lody, gofry i inne smakołyki przede wszystkim smaczną wędzoną rybę. Ponadto zorganizowano zawody w biegu interwałowym pod potężną górę po piasku i wiele innych wspaniałych atrakcji.

W ostatnim dniu pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym Diuna Łeba odbyły się dwa treningi, następnie wyjście na miasto, a po kolacji przy dźwiękach muzyki i ognisku zostały wręczone dyplomy wszystkim uczestnikom obozu oraz nagrody i dyplomy Dzień zakończono wspaniałą dyskoteką i pożegnaniem morza.

W drodze do domu uczestnicy letniego obozu pojechali do Gdańska zwiedzać Starówkę, a następnie udali się w historyczne miejsce na Westerplatte, gdzie 1 września 1939 roku rozpoczęła się agresja niemieckich wojsk na Polskę. Dzieci mogły poznać historię obrony Westerplatte.   
 
Późnym wieczorem wszyscy cali i zdrowi dotarli szczęśliwie do swoich domów.
 
Obóz został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta, prezydenta miasta, a także Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego.

Jak zapowiada organizator sensei Zbyszek - kolejny obóz sportowy odbędzie się już za rok w tym samym miejscu czyli w Ośrodku Wypoczynkowym Diuna w Łebie, zapewniający pełną opiekę pielęgniarską i lekarską oraz ratowników na plaży morskiej.
Już 16 sierpnia w Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Tysiąclecia 22 w Skarżysku-Kamiennej od godziny 11.00 rozpocznie się XIII Letnia Akademia Karate. Zajęcia prowadzone będą codziennie.

Zajęcia Letniej Akademii Karate zorganizowane zostaną również w Skarżysku Kościelnym. Start zaplanowano 16 sierpnia, ale o godzinie 10.00 (przed szkołą)

Ilość miejsc na obu akademiach jest ograniczona ze względu na zapewnienie wszystkim należytej opieki i bezpieczeństwa.

Zapisy pod numerem telefonu 601 206 812
 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl