06.12.2022 Ostatnia aktualizacja 18:37, 05.12.2022

B klasa. Wysokie zwycięstwo eSKi Dzików Skarżysko w Kielcach

Z.B, Foto: M.F
Opublikowano: 11 Wrz 2022
1 1 1 1 1
W 3. kolejce spotkań B klasy, grupy I eSKa Dziki Skarżysko-Kamienna zmierzyła się w meczu wyjazdowym z Czarnovią Kielce. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem skarżyskiej drużyny 8:1.

Zespół eSKi Dzików Skarżysko rozegrał swoje pierwsze wyjazdowe spotkanie w B klasie. Podopieczni trenerów Janusza Kądzieli i Arkadiusza Kądzieli będą mile wspominać wyjazd do Kielc, odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstw strzelając gospodarzom aż osiem bramek.

Pierwsza bramka padła już w 7. minucie meczu, Michała Żyłę, bramkarza gospodarzy pokonał Dawid Dulęba. Czarnovia wyrównała w 21. minucie spotkania. Sześć minut później Przemysław Gnat strzelił drugą bramkę dla Dzików. W 33. minucie wynik podwyższył Maciej Kwaśniewski. Cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy czwartą bramkę dla zespołu ze Skarżyska strzelił Dawid Dulęba.

W drugiej połowie Dziki strzeliły kolejne bramki. W 64. minucie do bramki rywali trafi Maciej Kwaśniewski, w 75. minucie wynik podwyższył Przemek Gnat. W 83. minucie swoja trzecią bramkę w tym spotkaniu strzelił Dawid Dulęba. Pięć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Maciej Głowaczewski.

W 4. kolejce spotkań eSKa Dziki Skarżysko zagra na własnym boisku z GLKS Fałków. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 września, o godz. 16.00

W środę, 14 września, o godzinie 16.00 Dziki rozegrają spotkanie w ramach III rundy okręgowego pucharu Polsk. O awans do kolejnej rundy powalczą z beniaminkiem świętokrzyskiej Hummel IV ligi Góralem Górno. Wstęp wolny.

Czarnovia Kielce – eSKa Dziki Skarżysko  1:8 (1:4)

Bramki: Dawid Dulęba 7, 41, 83, Przemysław Gnat 27,75,  Maciej Kwaśniewski 33, 64, Maciej Głowaczewski 85

Dziki: Dominik Borowiec – Maciej Głowaczewski, Jakub Lisowski, Mariusz Płusa (78. Paweł Wasik), Kamil Kępa (71. Paweł Rzeszowski), Maciej Kwaśniewski (73. Mateusz Winter), Adrian Kocia (65. Robert Orlikowski), Dawid Dulęba, Przemysław Gnat, Patryk Banaczek (55. Karol Rogoziński), Mateusz Witkowski.

żk: Płusa, Wasik

Sędziował: Michał Cieślak