Porażka Granatu w Nowinach

W 8. kolejce spotkań świętokrzyskiej Hummel IV ligi piłkarze Grantu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe z GKS Zio-Max Nowiny, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1, jedyną bramkę dla „trójkolorowych” strzelił Kamil Uciński.

Czwartej porażki w rundzie jesiennej doznali podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka, tym razem musieli uznać wyższość ekipy z Nowin.

Granat miał swoje okazje w pierwszej połowie, które mogły zakończyć się bramką, najlepsza miała miejsce w 21. minucie, gdy Kacper Gładyś trafił w słupek. Dziesięć minut później to gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Szymona Kota. W 51. minucie Granat strzelił wyrównującą bramkę Błażej Miller zagrał do Kamila Ucińskiego, a ten strzałem w długi róg bramki pokonał golkipera Nowin. Niestety w 58. minucie zespół prowadzony przez Mariusza Ludwinka ponownie wyszedł na prowadzenie, Patryka Sieczkę pokonał Bartosz Papka. Wynik meczu ustalił strzelec drugiej bramki Papka w 64. minucie spotkania.

- Szkoda straconych punktów, bo pomimo niekorzystnego wynik zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Myślę, że jakbyśmy wykorzystali swoje sytuacje w pierwszej połowie wynik mógłby być różny. Generalnie był to wyrównany, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszły Nowiny. Gratulacje dla drużyny prowadzonej przez Mariusza Ludwinka - powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

- Przed nami derbowe spotkanie z Orliczem, jesteśmy faworytem, ale wszyscy wiemy, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, ale dołożymy wszelkich starań, żeby jak najszybciej przechylić je na naszą korzyść i z tego meczu derbowego wyjść zwycięsko - dodaje szkoleniowiec Granatu

W 9. kolejce spotkań odbędą się 54. derby powiatu skarżyskiego Granat Skarżysko zmierzy się przed własną publicznością z Orliczem Suchedniów. Mecz odbędzie się w sobotę, 24 września, o godz.16.00

GKS Nowiny – Granat Skarżysko 3:1 (1:0)

1:0 Szymon Kot ‘31
1:1 Kamil Uciński ‘51
2:1 Bartosz Papka ‘58
3:1 Bartosz Papka ‘64

Granat: Patryk Sieczka, Oskar Gwóźdź, Bartosz Styczyński, Bartłomiej Papros, Karol Dudzik, Kacper Gładyś (46. Błażej Miller), Krystiana Wierzchanowski (65. Wiktor Bartoszek) Maciej Walkowiak (85. Jacek Safian), Kamil Uciński (90. Bator), Filip Kaczmarski (67. Jakub Gurski), Bartosz Sot. Trener Marcin Kołodziejczyk