21.04.2019 Ostatnia aktualizacja 12:25, 21.04.2019

VII Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimipad Specjalnych

Autor:
wikary
Opublikowano: 27 Mar 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
VII Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimipad Specjalnych odbywały się w dwóch turach. Pierwsza z nich odbywała się w Wiśle w dniach 06 – 09 marca i obejmowała narciarstwo zjazdowe oraz narciarstwo biegowe. Organizatorem tej części Igrzysk był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne - Beskidzkie. Ogółem do Wisły przyjechało 180 zawodników specjalnych z całej Polski ( 80 zjazdowców i 100 biegaczy). W tej grupie znalazła się dwunastka zjazdowców i czworo biegaczy ze Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych. W reprezentacji naszego województwa wystąpili również zawodnicy z Sekcji Olimpiad Specjalnych z terenu naszego miasta : „Buziaki”- przy SOSW Nr2, „Tacy Sami”- przy Zespole Placówek Specjalnych i „Tornado”- przy WTZ prowadzonych przez SOSW Nr1.

Występ na Igrzyskach był kolejną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, zmierzenia się z innymi zawodnikami i osiągnięcia sukcesu.

Wyniki skarżyskich narciarzy specjalnych:

Narciarstwo Biegowe
1.Magdalena Łapka –„Buziaki” – 50m.- II miejsce, 100m.- II miejsce
2.Marzena Pawlak – „Buziaki” – 500m.- II miejsce, 1000m.- II miejsce
3.Marta Kaczor – „Tornado” – 500m.- III miejsce, 1000m.- IV miejsce
4.Paweł Tomecki – „Tacy Sami” – 500m.- III miejsce, 1000m.- V miejsce

Narciarstwo Zjazdowe
1.Dorota Pawlak – „Buziaki” – gigant – I miejsce, super gigant – III miejsce
2.Justyna Salwa – „Buziaki” – gigant – I miejsce, super gigant – II miejsce
3.Rafał Mróz – „Tornado” – gigant – III miejsce, super gigant – III miejsce
4.Hubert Krakowiak – „Tornado” – gigant – VI miejsce, super gigant – VI miejsce
5.Tomasz Ochap – „Tacy Sami” – gigant – II miejsce, super gigant – II miejsce

Druga tura VII Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych odbywała się w Białymstoku w dniach 27 – 30 marca i obejmowała łyżwiarstwo oraz hokej halowy. Organizatorem tej części Igrzysk był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne – Podlaskie. Reprezentacja naszego Oddziału Regionalnego w hokeju halowym to zawodnicy z Sekcji Olimpiad Specjalnych „Strzała” z Jędrzejowa i „Tornado” ze Skarżyska.
Nasze miasto reprezentowali zawodnicy :
1.Janusz Szkurłat
2.Artur Wątrobiński
3.Marcin Miernik
4.Kamil Walasik
5.Michał Bąk

Drużyna reprezentująca Świętokrzyski Oddział Regionalny zajęła na Igrzyskach II miejsce.
W Białymstoku odbyło się również losowanie członków Reprezentacji Polski na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Idaho'09. W losowaniu uczestniczyli wszyscy zawodnicy, którzy zdobyli na obecnych Igrzyskach złote medale.

W wyniku losowania:
Justyna Salwa – pierwsza rezerwa
Dorota Pawlak - druga rezerwa

Ze Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego wylosowano jeszcze zawodnika Sekcji „Olimpijczyk” w Końskich, startującego w narciarstwie zjazdowym, Wojciecha Kędzierskiego.

IK

pierwsin.pngKomentarze

0agiko2008-03-30 15:00#1
Po losowaniu reprezentacji hokeja halowego okazało się,że jednak Świętokrzyski Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska ma swoich przedstawicieli na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Idaho'09 również w składzie podstawowym Reprezentacji Polski. :-) Wprawdzie wylosowaną drużyną jest Odział Lubelskie, ale uzupełniają skład nasi! Do Idaho w składzie podstawowym wylosowani są hokeiści: Michał Bąk - Tornado, Marcin Miernik - Tornado i Stanisław Dziugieł - Strzała-Jędrzejów. W pierwszej rezerwie dodatkowo mamy jeszcze hokeistę Tornado-Janusza Szkurłata.:-)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Groby Pańskie w kościołach w powiecie skarżys…

Opublikowano: 20.04.2019 20:15

Komentarzy: 0

Drugie wiosenne zwycięstwo piłkarek Cichej Sł…

Opublikowano: 20.04.2019 17:36

Komentarzy: 0

Świąteczne zwycięstwo Granatu w Radoszycach

Opublikowano: 20.04.2019 16:52

Komentarzy: 0

Moto Jajko 2019 - Świąteczne spotkanie motocy…

Opublikowano: 20.04.2019 13:28

Komentarzy: 1

Wielka Sobota - święcenie pokarmów i czas ocz…

Opublikowano: 20.04.2019 12:43

Komentarzy: 0

Trwa budowa mieszkań socjalnych

Opublikowano: 20.04.2019 09:16

Komentarzy: 0

Stracił panowanie nad TIRem i...

Opublikowano: 19.04.2019 19:44

Komentarzy: 0

O tunelu przy dworcu PKP raz jeszcze

Opublikowano: 19.04.2019 12:35

Komentarzy: 6

Grabili piwnice, garaże i altany działkowe. K…

Opublikowano: 19.04.2019 12:07

Komentarzy: 0

Wielkanocne spotkanie w komendzie

Opublikowano: 18.04.2019 15:08

Komentarzy: 4

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum