Nieudana inauguracja sezonu Protoru Dzików Skarżysko w A klasie

Zespół Protor Dziki Skarżysko-Kamienna meczem z Radiatorsem Stąporków zainaugurował rundę jesienną w świętokrzyskiej A klasie. Beniaminek ze Skarżyska debiutu nie zaliczy do udanych, goście wygrali 3:1.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie piłkarze i kibice Dzików Skarżysko debiutu na A klasowych boiskach , ale jak mówią pierwsze koty za płoty.

Zanim obie drużyny rozpoczęły walkę o ligowe punkty odbyła się miła uroczystość, przedstawiciel Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach Tomasz Domaradzki wręczył na ręce prezesa klubu Macieja Orynka i kapitana zespołu Mateusza Witkowskiego puchar za awans do A klasy oraz kilka piłek meczowych. Gratulację i upominki wręczyli również Mariusz Bodo, Sekretarz Województwa Świętokrzyskiego, starosta skarżyski Artur Berus i członek Zarządu Powiatu Adam Ciok oraz zastępca prezydenta miasta Skarżyska Andrzej Brzeziński.

Drużyna prowadzona przez byłego zawodnika Granatu Skarżysko Sławka Jedynak była zespołem lepszym i pewnie zgarnęła pierwsze trzy punkty. Goście już w 7. minucie meczu mogli objąć prowadzenie , ale dobrze w bramce spisał się nowy nabytek Dzików Patryk Sieczka. Dwie minuty później gospodarze byli blisko zdobycia bramki, jednak strzał Mateusza Witkowskiego trafił tylko w słupek. W 23. minucie zespół ze Stąporkowa był bliski objęcia prowadzenia, Kacper Trzebiński trafił w słupek. W 43. minucie powinno być 1:0 dla gości, Klaudiusz Sołtysiak miał „setkę” na szczęście nie trafił w bramkę. Minutę później goście w końcu objęli prowadzenie po trafieniu Kacpra Trzebińskiego. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, minutę później był już remis po bramce Mikołaja Piórkowskiego. Do przerwy był remis 1:1.

Cztery minuty po wznowieniu gry goście ponownie objęli prowadzenie, tym razem Patryka Sieczkę pokonał Mateusz Cieślik. W 69. minucie Daniel Gładyś był bliski wyrównania, jednak jego strzał trafił tylko w słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Świercza. Dwie minuty przed zakończenie regulaminowych 90. minut Arkadiusz Karpiński ustalił wynik meczu z rzutu karnego. Radiatros Stąporków pokonał Dziki Skarżysko 3:1.

- Nie tak wyobrażaliśmy sobie debit na A klasowych boiskach, przed meczem chłopaki byli zmotywowani a jednak na boisku nie było tego widać, nie podjęliśmy walki. Gratuluje drużynie ze Stąporkowa, która w dzisiejszym meczu wyglądała zdecydowanie lepiej od nas – powiedział po meczu Cezary Nowak, trener Dzików Skarżysko.

- Chcemy każdym meczem cieszyć naszych kibiców, wygrywać każdy mecz, a co będzie zobaczymy. Z każdym meczem będziemy się uczyć tej A klasy- dodał Cezary Nowak.

- Przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty. Beniaminek zawsze na początku rozgrywek powinien grać dobrze, i takiego meczu się spodziewałem. Nastawiałem chłopaków na walkę, w moim zespole jest dużo zawodników z okolic i oni też byli bardzo zmobilizowani . Zdobyliśmy zasłużenie trzy punkty, mieliśmy zdecydowanie więcej okazji, chociaż po strzeleniu bramki na 2:1 Dziki troszeczkę przejęli inicjatywę, było bardzo groźnie, ale bramka na 3:1 ustawiła mecz – powiedział Sławomir Jedynak, trener Radiatorsa Stąporków.

W 2. Kolejce spotkań zespół Protor Dziki Skarżysko zagra na wyjeździe z Victorią Mniów.